GOKiB Krasne > Bez kategorii > TYDZIEŃ BIBLIOTEK W BP W KRASNEM ROZPOCZĘTY !-7 V 2018 r. – BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KRASNEM

Na tę okoliczność, z samego rana, Bibliotekę naszą odwiedziła Pani Ania Bojda wraz ze swoimi wychowankami – klasą I”A”. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tą placówką kulturalną i włączenie Ich w poczet czytelników tejże instytucji. Zanim do tego doszło, dzieci poznały zasady działania bibliotek publicznych, korzystania z ich dobrodziejstwa i dowiedziały się jakie życzenia mają książki. Za pomocą skrzynki kamishibai, zapoznałam miłych gości z opowiadaniem pt.:”Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” Ewy Stadtmüller. Była również krzyżówka, pamiątkowe książeczki, zakładki, sesja zdjęciowa oraz… miały być słodycze, ale ze względu na obiad, słodkości zostały przełożone na najbliższą okazję. Pasowani na czytelnika BP w Krasnem, uczniowie obiecali szanować książki i wrócić do biblioteki, mam nadzieję, iż nie po cukierki lecz po książki, które na Nie czekają. Serdecznie zapraszam .