GOKiB Krasne > Bez kategorii > Ferie – tydzień drugi – w Krasnem! Podsumowanie

Ferie – tydzień drugi – w Krasnem! Podsumowanie

IRK_5867   Drugi Tydzień Ferii z Kulturą!
Po zmaganiach z Kulturą w Malawie, przyszła pora na zajęcia zorganizowane w Krasnem.
W poniedziałek mieliśmy tańce z p. Dorotą, zajęcia integrujące z p Lilianą i p. Irkiem oraz zajęcia teatralne z p. Maciejem i nieco plastyki z p. Ireną. Ufff!

Przeżyliśmy
We wtorek – wycieczka! Odwiedziliśmy Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Że po sezonie? Nieprawda! Było cudnie. Warsztaty z ozdabiania baniek, oglądanie nieprzebranych zbiorów, tradycji amerykańskich, francuskich, norweskich, wiktoriańskich i polskich po prostu – bajka!!

Środa. Rano. Jedziemy do Teatru MASKA. Czekamy i śpiewamy – patrz film :) – Oglądamy “Calineczkę” w dźwięku i świetle. Ciekawa koncepcja!! Później do Muzeum Okręgowego na ul. 3 Maja. Zwiedzamy wystawy, i tu niespodzianka, oprowadzam Was ja, Irek. Ha! Zapamiętaliście coś?! Udało się zobaczyć Dawny Świat Dziecka i oczywiście te piękne torebki sprzed lat stu!
Niestety, nie mogłem opowiadać i robić zdjęć, czyniła to p. Liliana.
Później wracamy i w podziale na grupy, po obiedzie pracujemy z gliną – p. Irena, i tworzymy Zamek z . Anią!

Czwartek.
I stało się. Spadł śnieg. Cóż. Bywa! No to śmy skorzystali :) Dziewczyny jak widać poszły w estetykę a chłopcy. No poszli i znaleźli. I zrobili :) A wcześniej były tańce – patrz film, a później tworzyliśmy dalej – w glinie i w architekturze użytkowej – Zamek.
A na końcu deser – Kolorowa Kuchnia pani Liliany czyli i ładnie i smacznie a co najważniejsze Zdrowo! I tak mijają ferie, szybko, prawda?

Piątek. Ostatki Ferii. Przed południem spędziliśmy w Bibliotece Publicznej, która znajduje się w Szkole. Czytaliśmy książkę Hansa Christiana Andersena “Królowa Śniegu” metodą Kamishibai, później rozwiązywaliśmy krzyżówkę – wyszło nam hasło: Dania – Odense czyli kraj i miejsce urodzenia naszego pisarza.
Na koniec szybkie quizy z nagrodami
Pani Małgosia dziękuje za zaangażowanie i zaprasza po feriach do Biblioteki po super książki!!

I tak minął nam czas na przygotowaniach do Balu Kończącego Nasze Ferie!
Makijaż, przebrania, uczesania i tym podobne imponderabilia a później hopsasy hulania i CoTamJeszcze w tańcach wyginańcach Pani Liliana zaproponowała
Zaprezentowaliśmy swoje Zamki z postaciami z bajek Andersena, pani Irena robiła makijaże, pomagała dzielnie Klaudia a i dziewczyny szybko podjęły tą sztukę i prace szły na całego!!

Dziękujemy za czas spędzony z Nami, i zapraszamy na zajęcia oraz na Wakacje!!
W Krainie Bajek Andersena Ukulturalniali:
Pani Lidia – Kierownik (Taki Cesarz)
Pani Liliana – Śpiew (taki Słowik)
Pani Ania – Budownictwo Zamków (Księżniczka na ziarnku grochu)
Pani Irena – Warsztaty w glinie (Mała Syrena)
Pani Dorota – Tańce (Calineczka)
Pan Maciej – Teatr (dzielny Ołowiany Żołnierz)
Pani Edyta – Czystości Utrzymanie (Królowa Śniegu)
Pan Irek – Logistyka, Zdjęcia i Tam Gdzie Być Powinien Tam Starał Się Być – czyli Brzydkie Kaczątko

ZDJĘCIA: Więcej? FACEBOOK