GOKiB Krasne > Bez kategorii > Podziękowanie Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu 2017 “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – Biblioteka Publiczna w Krasnem

„Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które

od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu”.
Takimi słowami rozpoczyna się list jaki otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniem za udział w akcji „Narodowe Czytanie”. W dalszej części listu, mamy zaproszenie do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 , w roku szczególnego jubileuszu- stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z pamiątkowym wpisem pary prezydenckiej. Już dziś zapewniamy, że Narodowego Czytania nie zabraknie w kalendarzu działań Biblioteki Publicznej w Krasnem na 2018 rok.

Przypomnę, iż tegoroczna akcja „Narodowego Czytania” nie ominęła Gminy Krasne. W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta RP, Biblioteka Publiczna w Krasnem zgłosiła swój udział w Narodowym Czytaniu “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Palikówce 2 września ,czytanie rozpoczął Pan Wójt Wilhelm Woźniak a potem to już poszło jak z płatka. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania miał możliwość pozyskania pieczątki upamiętniającej Narodowe Czytanie „Wesela” oraz degustacji smakołyków z „weselnego stołu”, który przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Palikówce.