GOKiB Krasne > Bez kategorii > Biblioteka Publiczna w Krasnem- Dzień Dobranocek -“120 przygód Koziołka Matołka” XI 2017

W ramach Tygodnia Dobranocek w Przedszkolu w Krasnem, przeczytałam Pszczółkom- kolejną z bajek na dobranoc. Tym razem było to „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela

Makuszyńskiego. Jest to komiks, składający się z szeregu obrazków, z których każdy podpisany jest rymowanym czterowierszem. Każdy z nich opowiada kolejny fragment historii. Twórcą rysunków jest Marian Walentynowicz (1896-1967), polski rysownik i pierwszy polski twórca komiksów. Zwykle jego nazwisko podaje się jako współautora .
”Przygody Koziołka Matołka” to opowieść o sympatycznym koziołku, który wyrusza do miasteczka Pacanów, w którym rzekomo podkuwa się kozy. Po drodze ma mnóstwo przygód, trafia do Ameryki, Afryki, Chin i nawet na Księżyc. W końcu udaje mu się odnaleźć Pacanów, a wtedy dowiaduje się, że nie podkuwa się w nim kóz, a jedynie pracuje tu rodzina kowali o nazwisku Koza (czyli „Kozy kują”). Koziołek pociesza się jednak szybko, bo tłumaczą mu, że kozy nie potrzebują podków. Na jego przykładzie dowiadujemy się, że wszystkie doświadczenia życiowe są cenne i mogą się nam do czegoś przydać, zawsze więc należy je doceniać.
Zapraszam po kolejne przygody Koziołka.