GOKiB Krasne > Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna z klasami czwartymi – „W krainie baśni Pana Andersena” -III 2017

Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna z klasami czwartymi – „W krainie baśni Pana Andersena” -III 2017

W poniedziałek, do Biblioteki Publicznej w Krasnem przybyli uczniowie klas czwartych wraz z Paniami polonistkami. Bohaterem spotkania był H.Ch.Andersen a temat brzmiał:” W krainie baśni Pana Andersena”. Młodzież została zapoznana z różnymi źródłami informacji i za ich pomocą , w sposób praktyczny, szukała wiadomości dotyczących tego pisarza. Uatrakcyjnieniem spotkania było czytanie, przez panią bibliotekarkę, baśni pt.:” Królowa Śniegu”, za pomocą skrzynki kamishibai.
Zachęcam do czytania „Baśni ” dzieciom, gdyż dzięki nim uczą się one, że dobro jest nagradzane, a pokonanie złych mocy wymaga nie tylko wysiłku i wytrwałości, ale często również cierpienia i odwagi. Podczas słuchania baśni, dziecko porządkuje swoje odczucia, zauważa otaczający je moralny ład. Obok dostarczania przeżyć, baśnie kształtują cechy społeczne u dzieci, jak umiejętność życia i działania wśród ludzi, roztaczania opieki nad słabszymi oraz szacunku dla przyrody. Zapraszam do biblioteki po znane i te mniej znane baśnie Pana Andersena.

ZDJĘCIA: