GOKiB Krasne > Bez kategorii > Lekcja biblioteczna u “Biedronek” w Przedszkolu w Krasnem

Lekcja biblioteczna u “Biedronek” w Przedszkolu w Krasnem

Dzisiaj bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Krasnem odwiedziła Biedronki z Przedszkola w Krasnem. Przeczytała dzieciom książkę

pt.:”Zuchy z warzywnego ogródka”, gdyż tematem spotkania były owoce i warzywa. Przedszkolaki dowiedziały jakie korzyści płyną z jedzenia owoców i warzyw. Podawały ich nazwy, określały kolory, smak a nawet robiły sałatkę z owoców i gotowały zupę jarzynową. Pani pokazała również dzieciom książki kulinarne w których były przepisy na cuda owocowo-warzywne , które można sporządzić by dzieci chętniej i częściej je spożywały. Nie zabrakło też zagadek oraz owocowego poczęstunku . Na zdrowie!