GOKiB Krasne > Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna- Piramida zdrowia w grupie „Pszczółek” i „Pasikoników”

Biblioteka Publiczna w Krasnem – lekcja biblioteczna- Piramida zdrowia w grupie „Pszczółek” i „Pasikoników”

       Jesień może się kojarzyć z szarością i nudą, ale nie w naszym przedszkolu. Pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Krasnem starała się udowodnić, że to piękna pora roku, która daje nam mnóstwo korzyści. Dzieci z grupy – Pszczółki wysłuchały

wierszyka M. Golca pt.:” W czym chowają się witaminki” i wiedzą już, że jesień to nie tylko możliwość obserwacji „piękna przyrody”, ale i czas zbioru najcenniejszych jej darów: warzyw i owoców. Dzięki poznawaniu ich wartości przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o zdrowie przez właściwe odżywianie. Sporządziły piramidę żywieniową, która pomogła im zapamiętać czego najwięcej należy spożywać a jakich produktów unikać. Zapoznały się z przepisami na sporządzanie smacznych, kolorowych i zdrowych przysmaków z warzyw i owoców, kolorowały piramidę żywieniową, odgadywały zagadki a na koniec spotkania otrzymały po …smacznym, rumianym i zdrowym jabłuszku.

ZDJĘCIA Pszczółek

„Na straganie” Jan Brzechwa

Na straganie w dzień targowy
Takie słyszy się rozmowy:
„Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze”.
„Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
Leżę tutaj już od wtorku!”
Rzecze na to kalarepka:

Po wysłuchaniu tego wiersza, Pasikoniki z naszego przedszkola, dowiedziały się jak zdrowe są warzywa i owoce. Zapoznały się również z piramidą żywieniową, która przedstawia w obrazowy sposób podział pokarmów jakie należy dostarczać codziennie do organizmu. Były kolorowanki, zagadki, przepisy na zdrowe i smaczne przysmaki oraz zdrowy owocowy soczek. Na zdrowie.

ZDJĘCIA Pasikoników