GOKiB Krasne > Za półką z książkami – Grudzień 2011

Za półką z książkami – Grudzień 2011

Za półką z książkami- grudzień 2011

Od czerwca br. Biblioteka Publiczna w Krasnem wraz z podległymi filiami(w Malawie,w  Palikówce i w Strażowie) uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek .Program jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka nasza uczestniczy w Programie jako Biblioteka Partnerska dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, która pełni rolę Biblioteki Wiodącej.Uczestnikom Programu oferuje się program szkoleniowy dla bibliotekarzy,urzędników gminnych i liderów społecznych, sprzęt multimedialny i teleinformatyczny.

W ramach tego Programu Biblioteki w Krasnem, w Palikówce i w Strażowie otrzymały sprzęt komputerowy. Jest to komputer stacjonarny wyposażony w słuchawki, mikrofon, kamerkę internetową, DVD oraz urządzenie wielofunkcyjne( drukarka, skaner, faks i ksero w jednym).Biblioteka w Krasnem otrzymała jeszcze drukarkę A 3. Dodatkowo wszystkie Biblioteki  otrzymały aparaty cyfrowe. Łączna kwota otrzymanego sprzętu wynosi prawie 15 tys. złotych.

Zapraszamy do nieodpłatnego korzystania z otrzymanego sprzętu.

Biblioteka poleca:

„ Nierządnica”T.1 trylogii Iny Lorentz

Konstancja, rok 1410. Maria, córka najbogatszego obywatela w mieście, kupca handlującego winami i tekstyliami, przygotowuje się do ślubu. Następnego dnia ma stać się żoną prawnika, RuppertusaSplendidusa, nieślubnego syna hrabiego Henryka von Kielburg. Ojciec dziewczyny nie może uwierzyć we własne szczęście. Nie wie jednak, że narzeczonemu nie chodzi wcale o Marię, lecz o ogromny majątek jej ojca…

Moi sąsiedzi Żydzi i Ukraińcy”  T.1 trylogii Jan Warchał

Autor wprowadza Czytelnika w przemyskie, przedwojenne strony i zaczyna od roku 1928. Jest to  świat jego najwcześniejszego dzieciństwa. Jako bystre dziecko opisuje to, co widzi i przeżywa. Mieszka w Przemyślu- w mieście żołnierzy i duchownych, w środowisku rodzinnym, który nazywa „rajem”. Królową tego raju jest babcia Ludwika- w ocenie wnuczka Jasia- najmądrzejsza babcia na świecie. Od niej uczy się wszystkiego, co dobre i piękne.  Chłopiec obserwuje ludzi w tym barwnym środowisku, gdzie trzy nacje: Polacy, Żydzi i Ukraińcy żyją ze sobą w zgodzie, a nawet w przyjaźni. Szanują swoje odrębności. Jaś pochodzi z wojskowej rodziny. Przez ojca oficera dostaje się do koszar i penetrujecałe środowisko dużego 38 pułku. Arcyciekawi są poborowi. Jednym z nich jest Żyd z Krosna- Pinkus. Jest to mężczyzna nieprzeciętnej  urody mający jakiś psychiczny kompleks aniołów- uważa, że pochodzi od aniołów.  W książce „Moi sąsiedzi” jest pełno anielskości, gwiezdnego pyłu, miłości, romantyzmu, humoru i radości życia. Wydaje się, że bohaterowie tej książki pochodzą z innej planety. Czytelnik znajdzie tam bardzo dużo uniesień ludzkich serc.