GOKiB Krasne > Bez kategorii > “Po Wiedzę i Sztukę” czyli Świetlica Prof.-Wych. na wyjeździe!! + film!

“Po Wiedzę i Sztukę” czyli Świetlica Prof.-Wych. na wyjeździe!! + film!

11.06“Po Wiedzę i Sztukę” czyli Porcelanowy Ojciec Mateusz?! – to kolejna wycieczka podopiecznych Świetlicy Prof-Wych w Krasnem! Tym razem na celowniku Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i…
Sandomierz!  Manufaktura AS w Ćmielowie nawiązuje to ponad 200-letniej tradycji ręcznego wyrabiania cudnych rzeczy z porcelany. Glinę sprowadzają z Anglii, bo czysta! Na 100 rzeczy włożonych do pieca – finalnie znajduje się 8, dlatego takie te wyroby drogie!!
Oglądaliśmy proces wytwarzania, pani malarka na żywo pracowała, później galeria i na koniec warsztat – tworzenie róży.
Polecamy gorąco Ćmielowskie muzeum!!  Z Ćmielowa już blisko do Sandomierza. Miasta kryminalnych zagadek. Od jakiegoś czasu :) My zainteresowaliśmy się jedzeniem – pizza, pyszne lody – czarny bez – na małym Rynku, przyrodą – wąwozy, historią – Rynek, mury, podboje, i zakupami pamiątek lokalnych. Wszystko się udało (Maciek wymienił miecz na MNIEJSZY!!) przeszliśmy przez Ucho Igielne i szczęśliwie powrócili do domu!

ZDJĘCIA: Więcej na FACEBOOK