Krasne, 23.05.2017
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ IX KONKURSU PLASTYCZNO-TEATRALNEGO „KUKŁY 2017”
Jury w składzie :
Jolanta Nord – przewodnicząca, aktorka, lalkarka związana z teatrem „Kacperek”
Elżbieta Winiarska – aktorka „Kacperka” i „Maski”
Paweł Sroka – instruktor ds. teatru i plastyki w MOK Jarosław.
po obejrzeniu ponad 200 prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:
MASKA – kl. 1 -3 Szkoły Podstawowej
II Nagroda: Dominik Trawka „Pinokio” (ZS Chmielnik)
I Nagroda: Krzysztof Pawlik „Niedźwiedź” (SP nr 2 Łańcut)
LALKI – kl. 1 – 3 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienie: Julia Serafin (SP Hadykówka), Zuzanna Skaba (SP Stary Borek), Karol Kustra
(SP Nowy Borek), Urszula Markowska (RDK Staroniwa), Maja Kieca (ZS Łąka), Emilia Kogut (RDK filia Country), Alicja Żuczek (RDK filia Krynicka), Sebastian Paluch (RDK filia Country), Lila Kordas, Madzia Bundyra, Kajetan Łagowski, Lena Drobot (MDK w Rzeszowie), Julia Zaborowska (RDK filia Biała)
III Nagroda: Maja Pilawa (SP nr 2 Łańcut),
Bartek Płoszaj (ZS im JP2 w Sokołowie Młp.),
II Nagroda: Natalia Kmiotek (SP Nowy Borek),
Emilia Rabiejewska (Świetlica w SP Tyczyn),
Martyna Kuczma (RDK filia Biała)
I Nagroda: Liliana Litwin „Pierścień św. Kingi” (SP Nowy Borek),
Michał Bartoń „Orzeł” (SP Nowy Borek),
Marcin Pociask „Król Lech” (SP Nowy Borek),
Maja Paluch „Bazyliszek” (RDK filia Country)
MASKA – kl. 4 – 6 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienia: Sebastian Rurak (ZS Jasionka), Barbara Wójcik (SP Hadykówka), Patryk Trawka (ZS Chmielnik), Paweł Dziura (ZS Chmielnik), Martyna Basiak (RDK filia Biała)
III Nagroda: Iga Czeranowska (RDK fila Biała),
Bartek Szwed (RDK filia Biała)
II Nagroda: Weronika Gołda (RDK filia Biała),
Areta Nowak (RDK filia Krynicka)
I Nagroda: Katarzyna Nowak „Baba Jaga” (RDK filia Biała)
LALKI – KL. 4 – 6 Szkoły Podstawowej
Wyróżnienia: Oliwia Piątek (ZSP Krasne), Martyna Śniegowska, Kinga Piczak (ZS nr 7 w Rzeszowie), Faustyna Wiśniewska (SP 1 w Rzeszowie), Patrycja Gargała (SP w Karczkowej), Patrycja Lech (SP nr 5 Rzeszów)
III Nagroda: Magdalena Grys (RDK filia Country),
Eryk Płonka (ZS w Malawie),
Maja Krzeczowska (SP nr 8 Rzeszów)
II Nagroda: Justyna Pacześniak (SP nr 5 Rzeszów),
Rafał Gutkowski (SP Tyczyn)
I Nagroda: Gabriela Gargała „Baba Jaga” (SP w Kraczkowej),
Szymon Blicharz „Smok Wawelski” (SP Hadykówka),
Sebastian Blicharz „Bazyliszek” (SP Hadykówka),
Wiktoria Chciuk „Książę Popiel” (ZSP Krasne)
LALKI – Gimnazjum
Wyróżnienia: Natalia Kunysz, Anna Sroka, Krystian Ślęzak, Michał Zachariasz (Gimnazjum Krasne), Mateusz Płonka, Wiktor Piwoński (Gimnazjum w Malawie), Wiktoria Drabik, Bianka Magdoń (Gimnazjum nr 4 w Rzeszowie),
III Nagroda : Natalia Szczygieł (Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie)
II Nagroda : Bartosz Jabłoński,
Kacper Kunysz (Gimnazjum w Krasnem),
I Nagroda : Paulina Wład „Syrenka”,
Zuzanna Leś „Bazyliszek” (Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie),
MASKA – Gimnazjum
Wyróżnianie: Daria Bąk (Gimnazjum Krasne), Natalia Ożóg (ZS Jasionka)
III Nagroda: Roksana Lampart (Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie)
II Nagroda: Klaudia Migacz (Gimnazjum Krasne),
Izabela Guzek (Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie)
I Nagroda: Gabriela Pietryka „Król kruków” (Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie)
Jury jest pełne uznania dla wysokiego poziomu wykonania masek i lalek, dzieciom
i młodzieży gratulujemy zapału, pomysłowości i oryginalności, a Organizatorom życzymy dalszych sukcesów w popularyzacji sztuki teatralnej.
Jolanta Nord, Elżbieta Winiarska, Paweł Sroka
Jury
Wszystkich laureatów zapraszamy 02.06. w piątek godz.13:00, na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Szczegóły będą na stronie i na naszym profilu Facebook – gdzie jak zwykle więcej zdjęć :)
Konkurs prowadzi instruktor Maciej Szukała.
ZDJĘCIA: