GOKiB Krasne > Bez kategorii > IX Konkurs Plastyczno–Teatralny “KUKŁY” regulamin

IX Konkurs Plastyczno–Teatralny “KUKŁY” regulamin

DSC_3701   Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dziewiątej edycji Wojewódzkiego  Konkursu Plastyczno–Teatralnego “KUKŁY”. Jest to pierwsza na Podkarpaciu impreza związana  z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż  fascynującego, a zarazem nieodkrytego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. W tym roku temat konkursu to:

postacie z polskich baśni, bajek i legend ludowych

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, akorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny pokazujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace. Dla wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących; przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i  muzyków.

Prosimy o   wysyłanie  podpisanych prac – lalek i masek (imię i nazwisko, wiek, placówka, opiekun, tytuł pracy, telefon kontaktowy) najpóźniej  do 19 maja  2017 roku   na adres:
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka
w   Krasnem