GOKiB Krasne > Bez kategorii > 23-27.01. Ferie Zorganizowane czyli Jak to przed laty bywało! – relacja

23-27.01. Ferie Zorganizowane czyli Jak to przed laty bywało! – relacja

IRK_8549Drugi Tydzień Ferii to u nas,  Zajęcia Zorganizowane.
Temat: Historia bliska.
Pomoce naukowe: Hammerland i budowa makiety naszej wsi.
Wyjazd do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie; opowieść o dawnym życiu, i warsztat z

decoupage, później wizyta w Muzeum Dobranocek,  spotkanie z p. Ryszardem Berłowskim pasjonatem historii Krasnego, który barwnie, przybliżył nam dzieje ludzi, budynków i losów naszej miejscowości!
Uczyliśmy się Polki, która została przedstawiona na zakończenie, w piątek. -patrz FILM. Mieliśmy  zajęcia z Pierwszej Pomocy. Krwotoki, złamania, zadławienia przestały być dla nas tematem tabu. Bandażowanie też. Zwłaszcza.
W Urzędzie Gminy Krasne, odwiedziliśmy Urząd Stanu Cywilnego. Pani Anna szefowa USC, opowiedziała nam czym się zajmuje urząd, co gromadzi i po co w ogóle jest! Oglądnęliśmy księgi urodzin, ślubu, zgonów – ewidencji ludności, meldunkowe sprzed ponad stu lat!!
Poznaliśmy stroje ludowe, Rzeszowskie, zwyczaje świąteczne i związane z codziennym, dawnym, życiem. Braliśmy udział w konkursach, grach i zabawach nawiązujących do przeszłości.
W bibliotece, p. Małgosia, opowiedziała nam o Biegunach, rozwiązywaliśmy krzyżówkę, quiz i zajęcia plastyczne.
Tydzień minął bardzo szybko! Dziękujemy wszystkim za udział i  efektywną pracę!

FILM: