GOKiB Krasne > Bez kategorii > 07.12. 18:00 Premiera “DOMOWE DUCHY” Serdecznie zapraszamy!!

07.12. 18:00 Premiera “DOMOWE DUCHY” Serdecznie zapraszamy!!

domowe-plakat

“DOMOWE  DUCHY”

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu „Domowe duchy” wg książki Dubravki Ugrešić  w wykonaniu Teatru Pacynka, która odbędzie się 7 grudnia  o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem.

Czy zdarza się, że wykipi wam  nagle mleko? Albo drzwi od szafy potrafią was, ot tak, uderzyć w czoło? Albo wchodzicie do pokoju i zastajecie totalny bałagan, choć byliście przekonani, że go dopiero  sprzątaliście? A może w waszym domu stale coś szeleści, skrzypi, stuka, puka? To na pewno sprawka domowych duchów.

Niewidoczne krążą po naszych domach, ciągle płatają nam różne figle. Stale coś przestawiają, chowają, robią dziury w skarpetkach, tłuką naczynia, kradną jedzenie, a nawet przepalają żarówki. Chowaniec, Jojśpik, Gliglusie, Paskudy, Trybik, Huncwot, Skrzyp, Mydlańce… Tak! Duchy domowe podobno istnieją… Od zarania dziejów towarzyszą człowiekowi. Są złośliwe, niepokorne, wredne i destrukcyjne. Prawie zawsze niosą z sobą chaos i zniszczenie. A może je widzieliście?  Może u was w domu mają inne imiona i  wyczyniają swoje psoty?

Reżyseria, scenografia, muzyka: Maciej Szukała

Występują: Julia Bryła, Kasia Kolano, Wiktoria Chciuk, Iza Kunysz, Amelia Pękala, Hubert Pocheć, Oliwia Piątek, Aleksandra Rusin, Gabrysia Ryś, Kinga Szuberla, Julia Wierzbińska, Aleksandra Wiśniewska

Wstęp wolny!