GOKiB Krasne > Bez kategorii > 25.08.2016 Wystawa Poplenerowa “Krasne do kwadratu” Galeria ICN Polfa Rzeszów

25.08.2016 Wystawa Poplenerowa “Krasne do kwadratu” Galeria ICN Polfa Rzeszów

25 sierpnia o godzinie 18:00 otworzyliśmy wystawę poplenerową II Pleneru Malarskiego “Krasne do kwadratu. ASP Krasne 2016” (Artystyczne Spotkanie Pedagogów). Nasza współpraca z Instytutem Sztuk Plastycznych, a później z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego trwa od

… zawsze. Pogłębiła się, gdy wydział przeniesiono do Krasnego. Od kilku już lat, wrócił do Rzeszowa, a Nam z Nimi zawsze “po drodze”, naukowej, twórczej i przyjacielskiej. “Nasi” profesorowie mieszkają w Krasnem, tworzą, odwiedzają – są jurorami w naszych konkursach i życzliwie pomagają dzieląc się wiedzą i doświadczeniem! Stąd już II edycja Pleneru, który trwał od wiosny tego roku.
Uczestnikami byli:
mgr Kamila Bednarska
prof. dr hab. Stanisław Białogłowicz
prof. dr hab. Tadeusz Błoński
dr Małgorzata Drozd-Witek
dr Łukasz Gil
mgr Marek Haba
dr hab. Jerzy Kierski prof. UR
dr hab. Antoni Nikiel prof. UR
dr hab. Jarosław Sankowski prof. UR
dr Magdalena Uchman

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak
Dziękujemy za pomoc Podkarpackiemu Towarzystwu Zachęty Sztuk Pięknych.

Wystawę (do połowy września) można oglądać w Galerii ICN Polfa Rzeszów, Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.