GOKiB Krasne > Bez kategorii

IV Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i czekamy na zgłoszenia!!

  • Zgłoszenie udziału w konkursie /karta zgłoszenia/ należy przesłać w terminie do 15 stycznia 2018 roku mailem: poczta@gokkrasne.pl.
  • Konkurs odbędzie się 25 stycznia 2018 roku w GOKiB w Krasnem (sala widowiskowa), od godz 09:00.

Konkurs prowadzi Liliana Sendera.

Regulamin i Karta Zgłoszeniowa:

REGULAMIN IV MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK Krasne 2018

9-10.12. Pomagamy w Akcji – I ty możesz uratować komuś życie! W AUCHAN Krasne!

 1-09.12       W sobotę i niedzielę zachęcaliśmy Państwa do rejestracji w Ogólnopolskiej Bazie Dawców dla potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, w CH AUCHAN Krasne. Umilaliśmy czas rejestracji (15 minut na osobę!) śpiewając i ćwicząc wymowę łamańcami językowymi z p. Lilianą i wykonując z p, Lidią, Angry Birds – dla 9-letniego Karola, którego marzeniem jest dostać mnóóóstwo w/w bohaterów z gry! Było głośno, kolorowo, twórczo i co najważniejsze – Państwo dopisali! Ponad 100 osób wpisanych do Bazy Danych Potencjalnych Dawców Szpiku – tylko w CH AUCHAN w Krasnem!! Dziękujemy i pozostajemy w dyspozycji!

Dziękuję p. Lilianie i p. Lidii za poświęcony tej charytatywnej akcji czas!
Foto. Śp. Irek i p. Lidia  
Akcję wspierało Szkolne Koło Wolontariatu przy ZSP w Krasnem, oficjalny partner akcji ogólnopolskiej.

ZDJĘCIA:

08.12. XVIII Finał „Kolędników-Wędrowników”!

      1-IRK_2263  8 grudnia odbył się 18-ty już finał naszego Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastycznej „Kolędnicy-Wędrownicy” 2017. Jak to szybko zleciało!?! W zasadzie to jesteśmy pełnoletni, a tortu nie było! Obiecujemy poprawę!
Finał nasz zaszczycili pan Wójt Naszej Gminy Wilhelm Woźniak (patronat!!), pani Joanna Nieroda przedstawicielka Starosty Powiatu Rzeszowskiego (patronat!!), pan Przewodniczący Rady Naszej Gminy Marian Jachowicz, Dyrekcja ZSP Krasne oraz last but not least pani Juror dr hab. Marlena Makiel- Hędrzak – artysta plastyk, profesor UR.
I najważniejsi – NASI LAUREACI! Dziękujemy za przyjazd, mamy nadzieję, że nagrody się podobają tak jak nam Państwa prace! Czekamy za rok i Wesołych Świąt!! Z Kolędnikami-Wędrownikami koniecznie

Dziękuję pani instruktor Irenie Tuszyńskiej za całościowe przeprowadzenie tej edycji konkursu oraz p. instruktor Paulinie Głowiak za pomoc!

Foto Śp. Irek

07.12. Złote Gody w Gminie Krasne.

    1   Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.
Wspólne pół wieku to dowód wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład do naśladowania dla młodych pokoleń.
Osoby, które przeżyły w jednym związku co najmniej 50 lat są nagradzane w naszym Kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach – specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże.
       Z tej też okazji 7 grudnia 2017r. w sali GOKiB w Krasnem odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami, podczas którego zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Krasne – Wilhelm Woźniak, który skierował pod adresem Jubilatów słowa uznania i podziękowania za trud i poświęcenie jakie włożyli w realizację małżeńskiej przysięgi. Przekazał również życzenia na dalsze lata życia w zdrowiu oraz w szczęściu rodzinnym. Szanownym Jubilatom wręczono legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Podniosłą chwilę uczczono, wznosząc toast symboliczną lampką szampana, przy dźwiękach „Marsza Mendelsona”.  Oficjalna część uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem, po czym Jubilaci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Miłym upominkowym akcentem była część artystyczna przygotowana specjalnie na tę uroczystość przez podopieczne Pani Liliany Sendery z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem. Część artystyczną spotkania uświetnił występ kapeli ludowej „Malawianie”.
W zaszczytnym gronie tegorocznych Jubilatów znaleźli się Państwo:
Stanisława i Józef Bojda, Krystyna i Stanisław Dziobak, Joanna i Władysław Dziubek, Irena i Tadeusz Gaweł, Elida i Marian Jachowicz, Józefa i Józef Komisarz, Aleksandra i Jan Krzywonos, Janina i Józef Kula, Emilia i  Stanisław Kunysz, Zofia i Jerzy Kurcek, Janina i Jan Machowski, Estera i Edward Malicki, Teresa i Bolesław Malicki, Stanisława i Antoni Martowski, Emilia i Michał Międlar, Urszula i Kazimierz Szpyrka, Krystyna i Wiesław Szpyrka, Krystyna i Adam Szwajdych, Karolina i Edward Wawrzkowicz, Zofia i Edward Zawiło.
Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych, wspaniałych lat życia – w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i szacunku.

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznaje Prezydent RP w dowód uznania tym osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Prosimy zainteresowane pary małżeńskie, które osiągnęły wymagany staż i są zainteresowane otrzymaniem medalu o kontakt z naszym Urzędem Stanu Cywilnego (tel. 17 23 00 233, e-mail: usc@gminakrasne.pl).

Imprezę zorganizował Urząd Stanu Cywilnego w Krasnem pod kierownictwem p. Anny Szpyrki.

Foto Śp. Irek

ZDJĘCIA: Więcej FACEBOOK

Sprawozdanie podsumowujące sportową inicjatywę FIO 2017 pt. „Aktywność – Wsparcie – Rozwój”

Sprawozdanie podsumowujące sportową inicjatywę FIO 2017 pt. „Aktywność – Wsparcie – Rozwój”

6 grudnia 2017r. w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym „Crasnovia” Stowarzyszenie „Kalokagatia” i Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem, zakończyło realizację Inicjatywy FIO 2017 pt. „Aktywność – Wsparcie – Rozwój” na terenie Gminy Krasne. Inicjatywa zakończyła się turniejem tenisa stołowego. W imprezie wzięło udział wiele osób. Turniej stał się okazją do spotkania „przy paletce” zarówno młodzieży jak i dorosłych.
Zwycięzcami turnieju zostali:
1. Miejsce : Bartosz Haba
2. Miejsce : Daniel Szeliga
3. Miejsce : Piotr Karpierz
Tego wieczoru dokonano także podsumowania przebiegu inicjatywy oraz nagrodzono chłopców biorących w niej udział. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani gadżetami sportowymi. Wręczono także 3 nagrody specjalne (piłki nożne adidas) za szczególne zaangażowanie, współprace stosowanie zasad „fair play” w czasie udziału w zajęciach sportowych.
Nagrody specjalne otrzymali:
1. Jakub Müller
2. Seweryn Czarnota
3. Jakub Zakorczmenny
Wczorajszą imprezą sportową zakończono już drugą skierowaną do dzieci, młodzieży
i rodziców Inicjatywę FIO Stowarzyszenia „Kalokagatia” i Gminny Ośrodek Kultury i Bibilioteka w Krasnem. Stowarzyszenie „Kalokagatia” w ramach działań związanych z projektami FIO „Sport to zdrowie – Razem możemy więcej” oraz „Aktywność- Wsparcie-Rozwój” zrealizowało w sumie 110 godzin zajęć sportowych, 20 godzin spotkań integracyjnych, 2 turnieje (turniej piłki nożnej, turniej tenisa stołowego) oraz 23 godziny dyżuru psychologa terapeuty. Inicjatywy w całości zrealizowane zostały z funduszy FIO oraz pracy wolontariuszy i członków stowarzyszenia.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Gminy Krasne, Gminie Krasne za chęć udziału w proponowanych przedsięwzięciach oraz dobrą współprace. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych Inicjatywach.
Instruktor sportu GOKiB Krasne – Bartłomiej Giereś
„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

ZDJĘCIA:

Podsumowanie projektu „Z jednej cieniutkiej nici rodzi się rękodzieło”

    Koronki SZIMEL CAŁY    „Z jednej cieniutkiej nici rodzi się rękodzieło”

W miesiącu listopadzie zakończyły się warsztaty koronczarskie, których tematem było tworzenie koronki siatkowej filet za pomocą iglicy. Bezpośrednio w projekcie wzięło udział 20 kobiet w różnym wieku z całego terenu gminy Krasne. Powstały bardzo różnorodne i ciekawe prace. Pośrednio w projekcie uczestniczyły również siostry, kuzynki, koleżanki i córki, które wspomagały i dopingowały uczestniczki, szczególnie gdy „nie wychodziło”. Efektem równie ważnym jak powstałe koronki jest wymiana własnych doświadczeń z rękodziełem, zawiązanie grup koleżeńskich i przyjacielskich. Efektem ubocznym lecz równie ważnym są wymienione przepisy kulinarne.

Kontynuowaniem tego projektu są zajęcia rękodzielnicze prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem, w każdy czwartek w godzinach popołudniowych. Obecnie uczestniczki zajęć szydełkują ozdoby choinkowe.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi
Operatorami Projektu były: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Projekt został zrealizowany dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Biblioteki w Krasnem oraz Stowarzyszeniu Kobiet w Palikówce – które było Patronem projektu.
Powstałe w projekcie prace można było podziwiać na wystawie 3 XII br. podczas Kiermaszu Świątecznego. Wszystkie osoby chcące dołączyć zapraszamy na zajęcia.
Lidia Hajduk

ZDJĘCIA:

Kiermasz Bożonarodzeniowy 03.12. – relacja

      W niedzielę 3 grudnia odbył się u nas Kiermasz bożonarodzeniowy. Kilkunastu wystawców – rękodzielników – prezentowało swoje niepowtarzalne, unikalne i niepowtarzalne wyroby! Była wiklina, drewno, choinki, papierowe cuda, ze sznurka, włóczki, plastiku….. i wiele wiele innych po miody i ciasteczka. Co godzinę losowaliśmy szczęśliwców – drobne upominki oraz odbył się występ Scholi JUTRZENKA z Krasnego. Dziękujemy serdecznie Wszystkim za przybycie!! Od połowy dnia aura nas zaskoczyła, mocno nawet, ale to tylko dodało uroku i wprowadziło w atmosferę świąteczną, wszakże Mikołaj za pasem!! 
Szczególne słowa uznania kieruję do p. Lidii Hajduk, bez której tej imprezy by nie było! Dziękuję!!

ZDJĘCIA: NA FACEBOOKU INNE ZDJĘCIA!!!