GOKiB Krasne > Bez kategorii

Kwiat dla Kultury, Kultura w Kwiatach!

   Kwiat dla Kultury 2019         Wiosna! Dziś jej pierwszy dzień! Przynajmniej w kalendarzu.
Zachęcamy do pomyślenia przy wiosennych porządkach i przesadzaniach roślin domowych, o nas! W nowym budynku znalazły się wszystkie rośliny, które podarowali nam Państwo wcześniej (Fikusy Benjaminki z 2012 roku przetrwały!!) i mamy dużo miejsca na nowe dary!

Przewieziemy, przeniesiemy, dojedziemy!

Marzec 2019 w Bibliotece Publicznej w Malawie

   Rozmawialiśmy dziś tj. 18 marca, z 6-latkami na temat alfabetu i czytaliśmy poezję dziecięcą. Wierszyki o zwierzętach przypadły do gustu naszym gościom, tak jak i czasopisma, od których nie mogły się oderwać. Dziękujemy za osłodzenie tego szarego dnia!

Wraz z energicznymi Pszczółkami z Przedszkola w Malawie, 13 marca, przeczytaliśmy dziś bajkę pt. „Przyjaciele” I.Krasickiego. Dzieci wyciągnęły z niej wnioski i obiecały, że będą prawdziwymi przyjaciółmi dla innych. Oglądaliśmy też razem czasopisma dostępne w bibliotece. Czas upłynął nam szybko, dziękujemy!

Zawitała do nas dziś radosna grupa „Sówek” z Przedszkola. Wspólnie czytaliśmy historię Słonia Trąbalskiego, który okazał się być bardzo zapominalski…zastanawialiśmy co robić, by jednak pamiętać to co ważne. Dzieci wymyśliły np. że można sobie nakleić kartkę na czoło:) Dziękujemy Dzieciom i Miłym Paniom za piękne wiosenne kwiaty, które ozdobią bibliotekę

 

15.03.19 Życiem zafascynowani do działania zainspirowani czyli Świetlica Środowiskowa współpracuje!

IRK_6370   Współpraca, współdziałanie, współdzielenie, wespół w zespół by…. dobrze pracować móc! To hasła dzisiejszego warsztatu w Świetlicy Środowiskowej w Krasnem. W grupach musieliśmy rysować, uczestniczyć w wyścigu na nartach, które sami sobie zrobiliśmy. A to wszystko dzięki CSP Team i projektowi Życiem zafascynowani do działania zainspirowani – w którym uczestniczymy! W przyszłym tygodniu będziemy dodatkowo w Strażowie!

 

Spotkanie z Czesławem Drągiem „Pan Tadeusz”- moje życie – w Bibliotece Publicznej w Krasnem

 IRK_5984                 Dziś w Bibliotece Publicznej w Krasnem miało miejsce spotkanie z narodową epopeją czyli „Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. Erudyta, bibliofil i koneser wyżej wymienionego dzieła pan Czesław Drąg, zaprezentował niewielki fragment swoich zbiorów i wiedzy jaką od wielu lat nabywa będąc miłośnikiem tejże książki.
Można było zobaczyć i posłuchać wydań po Czesku, Słowacku, Litewsku, Rosyjsku, Ukraińsku, Angielsku, Niemiecku i Francusku a także po Japońsku, Hebrajsku i w języku Braille.
Tło historyczne, przyczynek do napisania oraz wielowątkowość to wszystko ukazane, rzuca inne światło na tą, trudną dziś w czytaniu, lekturę.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!
Małgorzata Antczak – bibliotekarz


Foto Śp. Irek

18-22.02. Kulinarne Półkolonie – poniedziałek – piątek podsumowanie + filmy!

     IRK_3944   Poniedziałek 1 dzień naszej Kulinarnej Półkolonii.
Rozpoczęliśmy od zapoznania się i rozgrzewki. Zapoznaliśmy się z zasadami panującymi u nas i z samymi sobą. Trochę ruchu ciała, trochę ruchu szarych komórek i trochę balonami z farbami! Ogólnie i w szczegółach. O polskiej kuchni quizowo, a o proziakach warsztatowo i praktycznie! Pamiętacie ile składników trzeba do proziaków?
Zgadnijcie jakie potrawy prezentują się na 4 ostatnich zdjęciach!! – odpowiedzi na naszym FACEBOOK
I tak nam minął pierwszy dzień. Ciąg dalszy jutro!

 

Foto. Śp. Irek

IRK_4153   Włoski wtorek czyli pizza – zdrowe jedzenie i włoski teatr! A to wszystko na naszych półkoloniach
Trochę sportu rano, później quizy z panią Anią, zajęcia z panią Marzeną dietetyczką, z panią Lilianą użyliśmy drożdży i oliwek, a z panem Maciejem wcielaliśmy się w postacie z komedii del arte! Aż mi bateria w aparacie wysiadła….
A jutro jedziemy na wycieczkę, zbiórka o 8:00 w naszym budynku.

 

 

   IRK_4405   Środa i środek naszych półkolonii czyli musimy się rozerwać i wyjechać! I wczesnym świtem pojechaliśmy do Muzeum Kultury Szlacheckiej Dworek w Kopytowej. Tam czekały na nas cztery punkty:
1. Warsztaty robienia pierników dekoratywnych czyli niejadalnych ale ozdobie służących!
2. Zwiedzanie Dworku czyli zadanie domowe.. eeeee ktoś pamięta? Jutro sprawdzimy! Miejsce godne polecenia, przemiły i dużo wiedzący właściciel, świetne eksponaty m.in. łóżko hr, Aleksandra Fredry, przeniósł nas do XVIII wieku i polskiego dworu szlacheckiego.3.
3. Warsztaty ceramiczne czyli każden jeden miskę zrobić musiał i chciał!
4. I… obiad
Dziękujemy za wytrwałość naszym podopiecznym a Gospodarzom za twórcze, ciepłe i inspirujące przyjęcie.

 

 

Miejsce godne polecenia i konieczne do odwiedzenia!!

Foto Śp. Irek

   IRK_4705   Kαλημέρα! Dzień Dobry w czwartek! Jesteśmy w Grecji Dziś królowała kuchnia grecka, z kucharzem wychowanym w Grecji, język grecki, taniec Zorba i Król Midas i jego uczta zamieniona w złote wytwory z gliny! Na koniec podsumowanie – plakaty z krajami i ich różnorodnością kulinarną! Rozwiązaliśmy też krzyżówkę w Bibliotece Publicznej i odbyliśmy lekcję o kuchni w literaturze dziecięcej.
Σας ευχαριστώ και σας βλέπω!

 

   IRK_4974      Piątek, piąteczek, piątunio czyli ostatni dzień Kulinarnych Podróży podczas naszych półkolonii!
Dziś kończyliśmy nasze mapy, później podzieleni na grupy tworzyliśmy Opowieści Kulturalno-Kulinarno-Przygodowe. Następnie nieco ruchu czyli skakać każdy może. No, tutaj – każdy chciał :). Później film, obiad i bal przebierańców a na koniec pasowanie na Kuchcika :) i rozdanie Dyplomów!
Szybko zleciało, prawdaż? Ech… jeszcze dojadą miski ceramiczne zrobione na warsztatach w Kopytowej, damy znać!

Dziękujemy naszym podopiecznym za wytrwałość i wspólnie spędzony aktywnie czas!

Dziękuję pani kierownik wypoczynku Lidii, paniom instruktorkom Lilianie, Annie, Irenie oraz panu Maciejowi, nieocenionej pani Edycie, naszym zaproszonym gościom, którzy urozmaicili ten feryjny czas!

Foto Śp. Irek oraz Wiktor Berłowski!!

III Międzygminny Konkurs Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” 2019

zaproszenie III Konkurs 2019

Prace należy składać do dnia 17 kwietnia 2019 r. w siedzibie GOKiB w Krasnem w godz. od 11:00 do 18:00.
Instruktor odpowiedzialna za Konkurs – Lidia Hajduk tel. 172300348

Zapraszamy do udziału!

Regulamin III Międzygminnego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej  ”Piękno zamknięte w koronce” – Krasne 2019 i karta zgłoszeniowa:

regulamin III Międzygminnego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej