GOKiB Krasne > Articles by: Małgorzata Antczak

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Tydzień Bibliotek-8-15 V 2019 c.d.


Tydzień Bibliotek trwa.
Dzisiaj z samego rana, naszą bibliotekę odwiedziły Żabki. Podczas spotkania przeczytałam dzieciom wiersz o zawodach i zapoznałam je ze sprzętem używanym przez przedstawicieli różnych profesji. Przedmioty te wzbudziły w Maluchach ogromne zainteresowanie. Na koniec wizyty były piękne życzenia, kwiatek i…złoty medal. Jak impreza to oczywiście również słodki poczęstunek. Dziękuję bardzo i zapraszam do biblioteki.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem -Tydzień Bibliotek- 8-15 V 2019

Z samego rana , do naszej biblioteki przybyły Biedronki wraz z Paniami. Złożyły śliczne życzenia oraz wręczyły mi piękną, wielką laurkę i wspaniały bukiet pachnącego bzu. Dzieci poznały różne zawody, słuchając wiersza J.Tuwima pt.:”Wszyscy dla wszystkich ” oraz M. Nowosielskiej i J. Gajdy „Zawody”. Mali Goście odgadywali zagadki dotyczące różnych profesji, ubierali postacie w różne stroje, np.policjanta, strażaka, pielęgniarki, górnika,kucharza, mechanika. Na koniec spotkania był słodki poczęstunek i sesja zdjęciowa. Po wizycie Miłych Gości wypożyczałam czytelnikom książki,udzielałam informacji, oprawiałam nowozakupione książki, redagowałam Facebooka, przygotowywałam się do kolejnych spotkań z uczniami naszej szkoły, kserowałam kolorowanki dla Rybek i Żabek, które umówiły się na jutro i …wcale nie zaparzałam kawy, jak to narysowała w laurce Ola, przedstawiając na czym polega praca pani bibliotekarki. Nie dlatego, żebym nie lubiła kawy i nie miała czasu? ale po prostu dlatego, że nie ma w naszej bibliotece miejsca na takie fanaberie. Może jednak wizja Oli będzie proroczą i w niedalekiej przyszłości, nasza Biblioteka zwiększy swoją kubaturę , w której będzie można wypić kawę lub herbatę, zjeść ciastko i – co najważniejsze – zanurzyć się w lekturze jednej z wielu książek…
ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Dzień Bibliotekarza 8 V 2019

8 V – DZIEŃ BIBLIOTEKARZA
Zawód bibliotekarza i nie tylko, poznały dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Krasnem,odwiedzając naszą bibliotekę. Przeczytałam Im wiersz J.Tuwima pt.:”Wszyscy dla wszystkich” z którego dowiedziały się, że każda praca czemuś służy i jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi przedmiotami i narzędziami, którymi posługują się przedstawiciele danych zawodów. Byli już dzisiaj tacy,którzy deklarowali jaki zawód będą w przyszłości wykonywać. Zapraszamy.

„(…)Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego”.
J.Tuwim

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Drewniany jubileusz akcji”Dzieci dzieciom” – IV 2019

Akcja:”Dzieci dzieciom” ma już 5 lat!!!

Tą iskrą, która rozpaliła żar pomocy chorym dzieciom była Biblioteka Publiczna w Krasnem, ale to Wy – Drodzy Darczyńcy, Przedszkolaki, Uczniowie, Czytelnicy i Przyjaciele, podtrzymujecie ten wciąż niegasnący i coraz większy ogień bezinteresownej i jakże bezcennej pomocy. To dzięki Wam, do Małych Pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Szpitala Miejskiego im. JANA PAWŁA II w Rzeszowie, trafiło ok.pół tysiąca książek .Dzieci uczestniczyły również w zajęciach biblioterapeutycznych przy pomocy teatrzyku kamishibai , w warsztatach plastycznych związanych z przeczytanym tekstem oraz miały okazję osobiście poznać niektórych bohaterów bajkowych , takich jak: Smok Novuś, Resio, Franklin, smok Maciuś, Kicia Kocia. Wszystkie te działania, dodatkowo ubogacone Waszymi darami , Drodzy Darczyńcy, pomogły Małym Pacjentom, choć na chwilę, zapomnieć o chorobie, a Ich Rodzicom i Opiekunom ulżyły w opiece nad nimi.
Szczególne podziękowania kieruję do:
– Przedszkola Gminnego w Krasnem
– Przedszkola w Palikówce
– Szkoły Podstawowej w Krasnem
– Szkoły Podstawowej w Strażowie
– Biblioteki Publicznej w Strażowie
– Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie
oraz do Pań, które w sposób szczególny zaangażowały się w tę akcję:
– Pani Agaty Kozioł
– Pani Jadwigi Kolibek
– Pani Beaty Sądek
– Pani Agnieszki Staniszewskiej
– Pani Anny Strzelec
a także do Osób Prywatnych, których nie sposób wymienić.
Akcja wciąż trwa.

„Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje” Jan Paweł II

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- odwiedziny Kici Koci Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie-IV 2019

W sobotę Kicia Kocia goszcząca cały tydzień w Bibliotece Publicznej w Krasnem,odwiedziła Małych Pacjentów Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Dzieciaki wysłuchały bajkę o tym jak kotka wybrała się do biblioteki a następnie wykonywały prace plastyczne związane z wysłuchanym tekstem. Było miło i wesoło, dzieciaki choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie i odosobnieniu a Rodzice mogli odpocząć, podczas gdy Mali Pacjenci zaaferowani byli Kicią Kocią i pracami plastycznymi. Dzieci otrzymały od kudłatego gościa pamiątkowe kalendarze oraz książki zebrane w ramach akcji:”Dzieci dzieciom”, za które  Darczyńcom serdecznie dziękuję . Akcja wciąż trwa.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- spotkanie Kici Koci z Biedronkami

Na zakończenie maratonu z Kicią Kocią, do biblioteki przybyły Biedronki wraz z Paniami. Także przeczytałam im książkę o tym jak Kicia Kocia wybrała się do biblioteki, gdyż tylko ta jedna uchowała mi się. Wszystkie , a bardzo dużo biblioteka posiada książek z serii o Kici Koci, zostały wypożyczone przez Maluchy i rodziców. Cykl spotkań z bohaterką bajkową spowodował wręcz nalot na Bibliotekę, a promocja czytelnictwa wśród najmłodszych przyniosła efekty. Biedronki zaśpiewały kilka piosenek, które rozweseliły miłego Gościa, ten zaś podarował im pamiątkę i poczęstował cukierkami. Dzieci pożegnały Kicię Kocię i pytały kiedy znów je odwiedzi.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Kicia Kocia u Żabek IV 2019

Dzień Książki dla Dzieci świętowały również Żabki. Najpierw przeczytałam im książkę pt.:”Kicia Kocia w pociągu” w której Kicia Kocia poznaje uroki jazdy pociągiem. Była zabawa, tańce i śpiewy z puchatym Gościem . Zakończono również projekt „Mała książka – wielki człowiek” a jego mali uczestnicy otrzymali imienne dyplomy ,potwierdzające ich czytelnicze zainteresowania, które osobiście wręczała im Kicia Kocia. Wszyscy zaś uczestnicy konkursu plastycznego ph.:”Mój kot” otrzymali piękne kalendarze z przesympatyczną Kotką, które im osobiście wręczyła, sama Kicia Kocia. Zapraszam do Biblioteki po kolejne przygody Kici Koci.

Biblioteka Publiczna w Krasnem- finał konkursu „Mój kot” 4-04-2019

Wczoraj w Przedszkolu w Krasnem odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez tę placówkę, przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Krasnem, pt.:”Mój kot”. Specjalnym gościem była pisarka książek dla dzieci – Pani Stanisława Bełch oraz Kicia Kocia – bohaterka serii książkowej dla dzieci. Najpierw Biedronki przedstawiły swój program artystyczny związany z książką, gdyż 2 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a następnie Kicia Kocia wręczyła laureatom konkursu dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkie dzieci zapraszamy do biblioteki.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- spotkanie Kici Koci z Pszczółkami – IV 2019

Dzisiaj , w ostatnim dniu pobytu w gminie Krasne, Kicia Kocia spotkała się z Biedronkami i Pszczółkami. Najpierw do biblioteki przyszły Pszczółki wraz z Paniami. Dzieci wysłuchały książkę o tym jak sympatyczna kotka wybrała się do biblioteki. Były trudne pytania dzieci do Gościa, była wspólna sesja zdjęciowa , a na koniec spotkania Kicia Kocia podarowała maluchom kalendarz ze swoją podobizną i poczęstowała wszystkich słodyczami. Zapraszamy do biblioteki.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- wizyta Kici Koci w Music Garden IV 2019

Dzisiaj z samego rana, razem z Kicią Kocią, odwiedziłam Niepubliczne Przedszkole Muzyczne Polsko – Angielskie Music Garden, w naszej miejscowości. Maluszki miały okazję poznać bajkowego bohatera, posłuchać książki o tym jak sympatyczna kotka wybrała się do biblioteki. Była również zabawa, przytulanki, sesja zdjęciowa z sympatycznym zwierzakiem , prezenty oraz słodkości. Miłym Paniom dziękujemy za zaproszenie a ich przesympatycznych Wychowanków, oczywiście wraz z Paniami, zapraszamy na zajęcia do biblioteki.

ZDJĘCIA: