GOKiB Krasne > Articles by: Małgorzata Antczak

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Ferie w bibliotece II 2019 r.

Ferie w bibliotece.
Kuchnia francuska i grecka w bibliotece? Czemu nie? Napoleonka, feta, trufle, gyros, mousaka, creme brulee,pita, croissanty, tzatziki, margaryna a nawet wino, jak się sporządza, z jakich składników i z jakiego kraju te potrawy pochodzą , o tym wszystkim, uczestnicy ferii w GOKiB w Krasnem poznali , nie tylko od strony teoretycznej, w Bibliotece Publicznej w Krasnem. . Rozwiązywali kulinarną krzyżówkę, której rozwiązaniem był francuski pisarz, polskiego pochodzenia, Rene Gościnny,któremu światową sławę przyniosły dowcipne książki dla dzieci o Mikołajku i jego szkolnych przygodach oraz komiksy o przygodach Gala Asteriksa. Było czytanie, a jakże, „Mikołajka”, co doprowadzało młodych słuchaczy do wybuchów głośnego i niepohamowanego śmiechu. Spotkanie zakończyła degustacja przez dzieci owoców maczanych w czekoladowym fondue, przygotowanym przeze mnie , natomiast ja miałam okazję posilić się sałatką grecką sporządzoną przez Miłych Gości. Było również wypożyczanie komiksów o Asteriksie i książek z przygodami Mikołajka . Wesoło i smacznie spędziliśmy przedostatni dzień ferii. Zapraszam do biblioteki po „Mikołajka ” i nie tylko.

Zdjęcia:

Biblioteka Publiczna w Krasnem – rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Misia – I 2019 r.

Dzisiaj odwiedziłam Biedronki w Przedszkolu w Krasnem. Dzieci tym razem wysłuchały bajki pt.:”Trzy świnki”. Z baśni tej dowiedziały się, że nic nie przychodzi w życiu za darmo. Tylko uczciwa i ciężka praca dają trwałe owoce, gdy chcemy dojść do celu to musimy uczciwie pracować.
Rozstrzygnięty został również konkurs,który został ogłoszony podczas wizyty przedszkolaków z okazji Dnia Misia, na imię dla misia, otrzymał on imię – Róża. Były nagrody, iście królewska uczta oraz zabawa. Zapraszam do Biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Pszczółki z Przedszkola w Krasnem na urodzinach Misia- XI 2018

   Dzisiaj Pszczółki z Przedszkola w Krasnem przybyły na urodziny Misia. Uczyliśmy się o gatunkach niedźwiedzi, czytaliśmy bajkę o „Złotowłosej i trzech niedźwiedziach”, malowaliśmy

20181123_101825

kolorowankę dot. przeczytanej bajki, był słodki poczęstunek w kształcie misiów , sesja zdjęciowa z solenizantem , prezenty i miła atmosfera. Dziękujemy z Misiem za miłą wizytę i zapraszamy

ponownie do biblioteki po książki o misiach i nie tylko.

Zdjęcia:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- odwiedziny Maluszków z Niepublicznego Przedszkola Polsko-Angielskiego”Music Garden”-XI 2018

Dzisiaj gościłam Maluszki z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego Polsko-Angielskiego”Music Garden”. Dzieci zapoznały się z biblioteką, pobawiły się z misiem oraz innymi zabawkami oraz wysłuchały bajki o śwince Peppie. Dzieci obiecały częściej odwiedzać bibliotekę. Zapraszam Rodziców do zapisywania swoich Pociech w ramach projektu ” Mała książka – wielki człowiek”. Niespodzianki czekają.

Zdjęcia:

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Kropla drąży skałę X 2018

W niedzielę 14 października odbyła się impreza w ramach inicjatywy „Kropla drąży skałę”. Był to piknik dla Bezpieczeństwa, na terenie remizy OSP w Malawie, podczas którego można było oddać krew.Biblioteka Publiczna również miała w tym swój skromny udział. Podczas gdy rodzice oddawali krew, dzieci były pod bacznym okiem smoka Maciusia. Malowały i kolorowały ilustracje, czytały i oglądały bajki, rozwiązywały krzyżówkę a trzylatki oraz Ich Rodzice deklarowali wzięcie udziału w projekcie realizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Krasnem , pod hasłem:”Mała książka wielki człowiek”. Były nagrody, słodycze i przemiła atmosfera. Do tego dopisała pogoda czyli było wszystko o czym może marzyć każdy organizator imprezy.
Zapraszam do biblioteki.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Światowy Dzień Drzewa X 2018 r.

Drzewa nie bez przyczyny świętują właśnie w październiku. To chyba ta pora roku, w której wzbudzają największą ekscytację. A już na pewno wśród najmłodszych.
Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści – wszystko to przyciąga nie tylko dzieci. Ulegamy temu urokowi również i my – dorośli.
Dzisiaj wraz z uczniami oddziału O”A” świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych największych roślinach naszego globu, wysłuchały fragmentu książki Hanny Zdzitowieckiej pt.:”W lesie” a na koniec złożyły życzenia naszemu solenizantowi.
Zachęcam również dorosłych do uczczenia tego święta, może jakieś drzewko posadzić?