GOKiB Krasne > Articles by: Małgorzata Antczak

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Światowy Dzień Wody – spotkanie z klasą I”C”- 22 III 2018 r.

Z okazji Światowego Dnia Wody , który dzisiaj przypada, odwiedziłam klasę I”C”. Został on ustanowiony w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przy pomocy skrzynki kamishibai, przeczytałam dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. :”Po drugiej stronie gór”. Główną bohaterką utworu była Aisza – dziewczynka, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jak dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Dzieci dowiedziały się, iż oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko zasoby wody w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale na całym świecie. Dziękuję Pani Agatce i jej Uczniom za miłe przyjęcie. Umówiliśmy się już na kolejne spotkanie, które będzie niespodzianką dla uczniów.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Światowy Dzień Wody- spotkanie z klasą 0″C” Szkoły Podstawowej w Krasnem- 21 III 2018 r.

Dzisiaj odwiedziłam uczniów klasy „0” C. Okazją do tego był zbliżający się Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca. Został ustanowiony w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przy pomocy skrzynki kamishibai, przeczytałam dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. :”Po drugiej stronie gór”. Główną bohaterką utworu była Aisza – dziewczynka, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jak dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Dzieci dowiedziały się, iż oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko zasoby wody w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale na całym świecie. Dziękuję Pani Bernadecie oraz Jej Uczniom za miłe przyjęcie.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem -Światowy Dzień Wody – spotkanie z Biedronkami z Przedszkola w Krasnem – 21 III 2018 r.

Dzisiaj odwiedziłam Biedronki z Przedszkola w Krasnem. Okazją do tego był zbliżający się Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca. Został ustanowiony w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przy pomocy skrzynki kamishibai, przeczytałam dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. :”Po drugiej stronie gór”. Główną bohaterką utworu była Aisza – dziewczynka, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jak dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Dzieci dowiedziały się, iż oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko zasoby wody w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale na całym świecie.

ZDJĘCIA:

 

Biblioteka Publiczna w Krasnem- Światowy Dzień Wody – Spotkanie z Pasikonikami z Przedszkola w Krasnem- 21 III 2018r.

Dzisiaj odbyłam spotkanie z Pasikonikami z Przedszkola w Krasnem. Okazją do tego był zbliżający się Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca. Został ustanowiony w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Przy pomocy skrzynki kamishibai, przeczytałam dzieciom opowiadanie Anny Onichimowskiej pt. :”Po drugiej stronie gór”. Główną bohaterką utworu była Aisza – dziewczynka, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jak dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody pitnej. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Dzieci dowiedziały się, iż oszczędzając wodę na co dzień, chronimy nie tylko zasoby wody w Polsce, ale przede wszystkim wpływamy na jakość środowiska nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale na całym świecie. Dziękuję Pani Agnieszce i Pasikonikom za piękne krokusy i miłe przyjęcie .

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem – dary dla Biblioteki

Najskuteczniejsza metoda nauki języka obcego! Książki w oryginale.

Biblioteka Publiczna w Krasnem została wzbogacona w księgozbiór w językach obcych( angielskim, francuskim, włoskim), dzięki hojności naszej Czytelniczki-Pani Sabiny. Są wśród nich pozycje takich znamienitych pisarzy jak: Grisham John,Faulks Sebastian,Coben Harlan,Edwards Kim,Coelho Paulo,Martin George,Patterson James,Sebold Alice,Shreve Anita,Macbride Stuart,Pelzer Dave,Steel Danielle i inni.
„ (…)– Czytanie w oryginale wzbogaca przede wszystkim zasoby słownictwa biernego, czyli takiego, które rozumiemy, a którym się nie posługujemy – mówi Maciej Duszyński. – Badania potwierdzają, że po dłuższym okresie styczności z literaturą obcojęzyczną czytelnik nabiera płynności oraz elastyczności w czynnym posługiwaniu się danym językiem – dodaje.(…)”
Serdecznie zapraszamy.

ZDJĘCIA: