GOKiB Krasne > Articles by: Małgorzata Antczak

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Pszczółki z Przedszkola w Krasnem na urodzinach Misia- XI 2018

   Dzisiaj Pszczółki z Przedszkola w Krasnem przybyły na urodziny Misia. Uczyliśmy się o gatunkach niedźwiedzi, czytaliśmy bajkę o „Złotowłosej i trzech niedźwiedziach”, malowaliśmy

20181123_101825

kolorowankę dot. przeczytanej bajki, był słodki poczęstunek w kształcie misiów , sesja zdjęciowa z solenizantem , prezenty i miła atmosfera. Dziękujemy z Misiem za miłą wizytę i zapraszamy

ponownie do biblioteki po książki o misiach i nie tylko.

Zdjęcia:

Biblioteka Publiczna w Krasnem- odwiedziny Maluszków z Niepublicznego Przedszkola Polsko-Angielskiego”Music Garden”-XI 2018

Dzisiaj gościłam Maluszki z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego Polsko-Angielskiego”Music Garden”. Dzieci zapoznały się z biblioteką, pobawiły się z misiem oraz innymi zabawkami oraz wysłuchały bajki o śwince Peppie. Dzieci obiecały częściej odwiedzać bibliotekę. Zapraszam Rodziców do zapisywania swoich Pociech w ramach projektu ” Mała książka – wielki człowiek”. Niespodzianki czekają.

Zdjęcia:

Biblioteka Publiczna w Krasnem – Kropla drąży skałę X 2018

W niedzielę 14 października odbyła się impreza w ramach inicjatywy „Kropla drąży skałę”. Był to piknik dla Bezpieczeństwa, na terenie remizy OSP w Malawie, podczas którego można było oddać krew.Biblioteka Publiczna również miała w tym swój skromny udział. Podczas gdy rodzice oddawali krew, dzieci były pod bacznym okiem smoka Maciusia. Malowały i kolorowały ilustracje, czytały i oglądały bajki, rozwiązywały krzyżówkę a trzylatki oraz Ich Rodzice deklarowali wzięcie udziału w projekcie realizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Krasnem , pod hasłem:”Mała książka wielki człowiek”. Były nagrody, słodycze i przemiła atmosfera. Do tego dopisała pogoda czyli było wszystko o czym może marzyć każdy organizator imprezy.
Zapraszam do biblioteki.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem-Światowy Dzień Drzewa X 2018 r.

Drzewa nie bez przyczyny świętują właśnie w październiku. To chyba ta pora roku, w której wzbudzają największą ekscytację. A już na pewno wśród najmłodszych.
Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści – wszystko to przyciąga nie tylko dzieci. Ulegamy temu urokowi również i my – dorośli.
Dzisiaj wraz z uczniami oddziału O”A” świętowaliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych największych roślinach naszego globu, wysłuchały fragmentu książki Hanny Zdzitowieckiej pt.:”W lesie” a na koniec złożyły życzenia naszemu solenizantowi.
Zachęcam również dorosłych do uczczenia tego święta, może jakieś drzewko posadzić?

Biblioteka Publiczna w Krasnem- finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” IX 2018 r.

W ubiegłą sobotę odbył się finał Powiatowego konkursu plastycznego „Polskie drogi do niepodległości” , który realizowany był przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego.Celem konkursu było wspieranie patriotycznych postaw młodego pokolenia, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie szacunku wobec dokonań walczących o wolność przyszłych pokoleń Polek i Polaków oraz propagowanie treści patriotycznych poprzez twórczość plastyczną
dzieci i młodzieży. W konkursie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podst.w Krasnem i czytelnicy naszej biblioteki. Wśród nich były osoby nagrodzone:

w kategorii wiekowej klas IV-VI:
II nagroda – Weronika Goc, lat 12
w kategorii wiekowej gimnazjum:
IV nagroda – Konrad Bojda, lat 15
Wyróżnienia:
Karolina Wywrot, lat 13
Oliwia Piątek, lat 13
Laureaci otrzymali dyplomy, zakładki oraz nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy.
Tą drogą składam serdeczne podziękowania Pani Dorocie Kureckiej-Wójcik oraz Pani Ewie Moniak-Różańskiej za zaangażowanie i owocną współpracę.

ZDJĘCIA:

Biblioteka Publiczna w Krasnem-rusza projekt „Mała książka wielki człowiek” IX 2018r.

Dzisiaj ruszył projekt „Mała książka wielki człowiek „. Odwiedziłam trzylatki z Przedszkola w Krasnem. Za pomocą skrzynki kamishibai przeczytałam Maluszkom bajkę o tym jak skrzat Jagódka zakładał w lesie bibliotekę oraz zaprosiłam je do prawdziwej biblioteki.
Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowany do trzylatków i ich rodziców.
  Podczas odwiedzin Biblioteki Publicznej w Krasnem, biorącej udział w akcji, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.Więcej informacji na temat projektu na www.facebook.com/bibliotekawkrasnem/ .

ZDJĘCIA:

„Nie jest wielkodusznością dawać i tracić. Wielkoduszność – to tracić, a dawać”. [Seneka Młodszy]-Biblioteka Publiczna w Krasnem VI 2018 r.

Składam serdeczne podziękowania na ręce Pani Anny Jaworskiej Strzelec oraz Zespołowi Szkół Samochodowych w Rzeszowie, za udział w akcji „Dzieci dzieciom” organizowanej od kilku lat przez Bibliotekę Publiczną w Krasnem. Dzięki temu, nasza biblioteka otrzymała od młodzieży z rzeszowskiej samochodówki bajki , które przekażę małym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego Nr 2 w Rzeszowie podczas kolejnego spotkania biblioterapeutycznego. Dziękuję Pani Ani oraz uczniom za współpracę i życzę udanych wakacji.

Zdjęcia: