GOKiB Krasne > Articles by: isp

Jarmark Wielkanocny w Palikówce

  IRK_8356  Niedziela. Druga bez handlu – dobry czas na Świąteczny Jarmark. Do piątku było dobrze. A dziś? Znowu pogoda nas zaskoczyła – w zeszłym roku zaczął padać śnieg po południu – i spowodowała białą zawieruchę! Ale, Państwo dopisali. Dziękujemy wystawcom i Państwu kupującym, że poświęcili się i udało nam się w kolorowym świecie spędzić czas! Do Świąt, dwa tygodnie, oby były przepisowe, zielone i wiosenne!
Dziękujemy Serdecznie Stowarzyszeniu Kobiet w Palikówce za pomoc wszelaką!!

 

 

Foto Sp. Irek

16.03. „Las bliżej nas” – zajęcia Biblioteki w Palikówce w ramach Projektu

   1   16 marca w piątek, odbyły się kolejne zajęcia w ramach Projektu „Las wokół nas” który dzięki programowi „Na dobry początek” Fundacji BGK, prowadzimy w Przedszkolu w Palikówce. Dziś nasza Pani Bibliotekarka Agnieszka, opowiadała bajkę – metodą Kamishibai – O samotnym Borsuku – potem odbyła się dyskusja merytoryczna, a później przeglądaliśmy literaturę fachową związaną z lasem!
Było to drugie spotkanie pani bibliotekarki.

ZDJĘCIA:

18.03. 14:30 „Śladami Króla Królów” spektakl

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa  Króla królów i Pana panów diecezji rzeszowskiej
zaprasza mieszkańców Krasnego i okolic na sztukę teatralną pt .„ŚLADAMI KRÓLA KRÓLÓW”
czyli refleksje z życia Sł. Bożej Rozalii Celakówny Przedstawienie odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem w dniu 18 marca 2018 r. (niedziela) o godz. 14.30

Warsztaty frywolitkowe

   IRK_7704 Warsztaty frywolitkowe.

Czym jest frywolitka i jak się ją wykonuje poznają uczestniczki zajęć Pracowni Rękodzieła Artystycznego Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem. Panie pod okiem Agnieszki Wąs i Marzeny Patyny wykonują podstawowe elementy frywolitek: węzły, słupki i pikotki, za pomocą których tworzą kółeczka i łuczki. A z tych powstają większe prace jak: zakładki do książek, wstawki koronkowe, biżuteria i inne. Użycie cienkiej nici gwarantuje delikatność wykonanej pracy, która jest jednocześnie i trwała. Na warsztatach uczestniczki wykonują frywolitkę za pomocą specjalnej tępej igły. Oprócz umiejętności wiązania węzłów ważne są umiejętności odczytywania schematów i wzorów. To one wraz z własnymi zwinnymi dłońmi gwarantują wykonanie misternej koronki.
Warsztaty przeprowadziła i zdjęcia wykonała instruktor rękodzieła artystycznego Lidia Hajduk.

ZDJĘCIA:

11.03. Warsztaty bibułkowe – Wiosenne Kwiaty

  IRK_8139      Bazie, krokusy i narcyzy zdominowały nasze dzisiejsze Warsztaty! Pani Instruktor Irena Tuszyńska wprowadziła nam wiosnę! Ale. Ile trzeba było się precyzyjnie napracować żeby piękno wyszło, to wiedzą tylko uczestnicy. Gratulujemy cierpliwości!  A my wiemy, że trzy godziny to za mało, ale na pierwszy raz, myślę, że nie odstraszyliśmy Państwa!
Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne warsztaty!
Foto – Śp. Irek

FOTO: