GOKiB Krasne > Articles by: isp

15.10.2019 Złote Gody w Gminie Krasne

 IRK_0011     Dziś to jest we wtorek 15 października 2019, miała miejsce Szczególna Uroczystość „Złote Gody” czyli obchody 50-lecia (pięćdziesięciolecia!) małżeństwa! Pan Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, miał zaszczyt wręczać stosowne medale, listy gratulacyjne od Rady Gminy Krasne, oraz drobne upominki. Przypomnieliśmy sobie marsz Mendelssohna a schola Jutrzenka zaprezentowała krótki recital.

Jak podkreślili gratulujący Jubilatom, jest to Święto które obchodzi się zawsze razem!
Ze szczerego serca gratulujemy małżeńskim parom i życzymy Samego Dobra i Dużo Zdrowia!!

12.10. Dzień Otwarty w placówce w Malawie i finał Rodzinnego Konkursu Plastycznego

    1Dziś w naszej Placówce w Malawie odbył się finał Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Morskie stworzenie w 3D” oraz Dzień Otwarty. Wręczyliśmy laureatom nagrody – dziękujemy fundatorom – firmom Granna i Rebel -, przygotowaliśmy słodki poczęstunek – dzięki Cukierni Teodora. Zbieraliśmy karmę dla bezpańskich kotów, którymi zajmuje się Fundacja Felineus. W zamian za karmę rozdawaliśmy ręcznie szyte na zajęciach Zające. Zanurzyliśmy się w Morskiej Opowieści, można było pograć w gry, pomalować, porysować, zrobić sobie zdjęcia na ściankach, oraz odwiedzić Bibliotekę Publiczną!

Dziękuję Państwu za liczne przybycie, paniom Paulinie i Alicji za przygotowanie tej imprezy! Zapraszamy na zajęcia i do Biblioteki!

 

Foto Śp. Irek i Alicja.

12.10. Wspólny Pracowni Plastyki i Świetlicy Środowiskowej z Krasnego Plener Malarski

   IRK_9593   Na wrzesień zaplanowaliśmy wspólny z pracownią plastyki Plener Malarski. Nie udało się w Zielonym Zakątku z powodu choroby p. Irenki. Ale dziś, zebraliśmy się w sali widowiskowej i doskonaliliśmy nasze zmysły na martwej naturze, akwarelą. Sześć godzin z przerwą – pierogiiiiiiii!! – to za mało na wycyzelowanie natchnienia. Będziemy kończyć w tygodniu!
Dziękujemy pani instruktor Irenie za pomoc i opiekę, a naszym wychowankom wraz z rodzinami za udział!
Plener Świetlicy Środowiskowej z Krasnego we współpracy z GOKiB Krasne!
A ci, którzy nie malowali – grali, a jakże Talizman się podoba!

 

 

11.10. Gminne Eliminacje Konkursu „Wygraj Szansę”

     IRK_9557   W piątek, 11 października, przeprowadziliśmy eliminacje gminne – pod patronatem Wójta Gminy Krasne – do ogólnopolskiego konkursu piosenki „Wygraj Szansę”.  Naszą gminę w eliminacjach rejonowych w Rzeszowie, dnia 29 października, będzie reprezentować Katarzyna Majkowska. Gratulujemy!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. instruktor Liliana Sendera.