GOKiB Krasne > Articles by: isp

Kwiat dla Kultury, Kultura w Kwiatach!

   Kwiat dla Kultury 2019         Wiosna! Dziś jej pierwszy dzień (pisane 21 marca) ! Przynajmniej w kalendarzu.
Zachęcamy do pomyślenia przy wiosennych porządkach i przesadzaniach roślin domowych, o nas! W nowym budynku znalazły się wszystkie rośliny, które podarowali nam Państwo wcześniej (Fikusy Benjaminki z 2012 roku przetrwały!!) i mamy dużo miejsca na nowe dary!

Przewieziemy, przeniesiemy, dojedziemy!

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Teatralny „KUKŁY” – ogłoszenie +regulamin

 XI wojewódzki konkurs kukły 2019   XI WOJEWÓDZKI  KONKURS  PLASTYCZNO – TEATRALNY KUKŁY 2019

          Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 11. edycji Konkursu Plastyczno–Teatralnego „KUKŁY”. Jest to największa na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. Zachęcamy również do tworzenia nowatorskich konstrukcji teatru formy. W tym roku temat konkursu to:
postacie komiczne w literaturze.

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się corocznie huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace oraz zaproszeni goście.

Dla wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących; przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i  muzyków.

Prosimy o   wysyłanie  podpisanych prac – lalek i masek (imię i nazwisko, wiek, placówka, opiekun, tytuł pracy, telefon kontaktowy) najpóźniej  do 20 maja  2019 roku  na adres:
Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w  Krasnem
36-007 Krasne 743
Tel. 17 23 00 347
konkurskukly@gmail.com 
Szczegółowych informacji udziela Maciej Szukała

Konkurs pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i Wójta Gminy Krasne

Do Pobrania:

kukły 2019 regulamin

kukly2019 pismo przewodnie

 

9.04.2019 „Etnografia wczoraj i dziś” lekcje o strojach ludowych

IRK_8166  „Etnografia wczoraj i dziś” to projekt w którym mamy przyjemność uczestniczyć. Prowadzimy lekcje o strojach ludowych i konkurs plastyczny. Dziś mieliśmy zaszczyt gościć panią etnograf Judytę Sos, z Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, która przybliżyła nam co wpływało na ewolucję stroju, zasięg występowania danego stroju np. tereny naszej gminy to tereny przejściowe to znaczy można było zaobserwować wiele mutacji i dodatków. Jak wyglądał strój codzienny a jak odświętny. Jak ubierały się panny a jak mężatki. I dlaczego korale i fałdowane buty były wyznacznikiem bogactwa! Dziękujemy za ciekawe zajęcia!

 

 

08.04.2019 „Gęsie Pióro” nasze!!

IRK_8124   Dziś, w poniedziałek 8 kwietnia, Wiktoria Chciuk nasza aktorka, zdobyła Nagrodę Główną „Gęsie Pióro” na XV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli za monodram „Ewa”. Gratulujemy serdecznie Wiktorii, gdyż była to jednocześnie premiera! Dziękujemy u gratulujemy reżyserowi i opiekunowi naszych teatrów panu Maciejowi Szukale!

 

 

III Międzygminny Konkurs Twórczości Rękodzielniczej „Piękno zamknięte w koronce” 2019

zaproszenie III Konkurs 2019

Prace należy składać do dnia 17 kwietnia 2019 r. w siedzibie GOKiB w Krasnem w godz. od 11:00 do 18:00.
Instruktor odpowiedzialna za Konkurs – Lidia Hajduk tel. 172300348

Zapraszamy do udziału!

Regulamin III Międzygminnego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej  ”Piękno zamknięte w koronce” – Krasne 2019 i karta zgłoszeniowa:

regulamin III Międzygminnego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej

07.04.2019 Kiermasz Wielkanocny

IRK_8000      Siódmego kwietnia w niedzielę, mieliśmy przyjemność gościć Rękodzielniczki na Kiermaszu Wielkanocnym. Panie wystawiały tradycyjne wyroby potrzebna na Świąteczny stół, w czasami nowatorskich ujęciach kolorystycznych i materiałowych, ale klasyczne i tak zwane must have! Dzieci ujmowały pluszaki i pisanki, panie pisanki i serwety a panowie sięgali po portfele. Dziękujemy wszystkim za spędzenie z Nami niedzieli i życzymy Wesołych Świąt!

Kiermasz przygotowała i przeprowadziła p. instruktor Lidia Hajduk – dziękuję!!

 

 

 

 

Foto Śp. Irek i Kacper Wróbel