GOKiB Krasne > Articles by: isp

13.10.2017 O GOKiB Krasne w Radiu Rzeszów!

13 października 2017 roku gościliśmy w Radiu Rzeszów w audycji „Tu i Teraz” u Szymona Tarandy. Rozmawialiśmy o projekcie rękodzieloniczym – p. Lidia – i o naszej obecnej i przyszłej działalności.  Udało nam się COŚ nagrać :)

4 1 2 3

Ciekawe Warsztaty dla Rodziców – 28.10. sobota! Są Wolne Miejsca!!

WARSZTATY DLA RODZICÓW
„BYĆ  RODZICEM”

28 październik 2017 roku (sobota)
godz. 9:00-14:00
Miedzy rodzicami i dziećmi często pojawiają się różne trudne sytuacje, w których niełatwo jest nam rodzicom zachować równowagę i odpowiednio reagować. Jeśli czujesz, ze czasami Ci opadają ręce np. przy pojawiających się konfliktach  między rodzeństwem. Jeśli dzieci zarzucają Ci, że traktujesz ich nierówno, niesprawiedliwie. Jeśli widzisz, że Twój nastolatek, zbacza na złą  drogę będąc negatywnym przykładem dla rodzeństwa to są to warsztaty dla Ciebie. Pamiętajmy, że niezaspokojone  potrzeby emocjonalne naszych dzieci, poczucie niezrozumienia czy brak rozmowy na tematy ważne  mogą powodować zachowania ryzykowne np. zainteresowanie używkami.
Korzyści z udziału w warsztatach prowadzonych przez trenerki umiejętności psychospołecznych:
⦁    wzmacnianie kompetencji rodzicielskich,
⦁    poprawa umiejętności słuchania i rozmawiania z dziećmi,
⦁    budowanie zaufania w relacjach z dziećmi umożliwiających uniknięcia sięgania po używki,
⦁    poprawa umiejętności minimalizowania rywalizacji między rodzeństwem,
⦁    rozwijanie umiejętności radzenia sobie z konfliktami także między rodzeństwem,
⦁    doskonalenie umiejętności skutecznej rozmowy o zachowaniach ryzykownych (papierosy, alkohol, dopalacze, narkotyki),
⦁    zwiększenie samoświadomości siebie, pozwalające na bycie lepszym rodzicem.

Udział rodziców z gminy Krasne jest bezpłatny /finansowany z GOPS Krasne/.
Liczba miejsc ograniczona!!!

Zgłoszenia i Informacje: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem – Krasne 121 /pok.10/ tel. 17 85 55 932
Można też zgłosić udział w GOKiB Krasne!!

Świetlica Prof.-Wych., z Krasnego na wycieczce czyli „Z gębą jak cmentarz, Świata nie zbawisz!”

 2          Jesienna wycieczka podopiecznych Świetlicy Prof-Wych w Krasnem; tym razem obraliśmy sobie wysoki cel! https://pl.wikipedia.org/…/Opactwo_Benedyktyn%C3%B3w_w_Ty%C… to już bardzo blisko Wszystkiego; Historii, Kultury, Religii i Zdrowego Odżywiania :) A hasło Ojca Leona „Z gębą jak cmentarz świata nie zbawisz” przyświeca nam od dawna! Poznaliśmy Opactwo, pani przewodnik Paulina, bardzo ciekawie nam opowiadała, mieliśmy warsztat w Skryptorium – z pisma średniowiecznego – a później udaliśmy się dalej. Pojechaliśmy na Krakowski Kazimierz do Muzeum Inżynierii Miejskiej – po coś dla rozumu!
Wokół koła
Wystawa o charakterze edukacyjnym, złożona z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów. Stanowiska, choć tematycznie dotyczą różnych dziedzin nauki i życia, wiąże wspólny kształt, jakim jest koło. Można więc samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym czyli jesteśmy jak CHOMIKI!!
A później, nowa wystawa – P jak paradoks. Opowieść o Polskim Fiacie 125P
http://www.mim.krakow.pl/p-jak-paradoks
Na końcu dobiliśmy się wystawą maszyn drukarskich Wystawa prowadzi widza od najstarszych technik i urządzeń drukarskich, jak rekonstrukcja prasy wg Jana Gutenberga poprzez kolejne techniki druku, jak druk zimny, zecernię, druk gorący, litografię, techniki druku offsetowego do narzędzi i urządzeń introligatorskich.
i szczęśliwie wróciliśmy do domów! Ufff!
Kolejna przygoda ekipy Historyków-Podróżników ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej z Krasnego zaliczona!


A tu relacja Zuzanny z jej Facebooka:
Wczorajszy dzień, szybko upłyną mi na zwiedzaniu i podziwianiu tynieckiego klasztoru wraz z grupą młodzieży i super opiekunami ze Świetlicy z GOKiB Krasne!💪, który liczy sobie prawie 1000 lat! Powstał w 1044 roku. Wybudowany w stylu romańskim, o czym świadczy obronny charakter tego miejsca – opactwo umieszczone na wzgórzu, nad Wisłą, wysoki mur oraz addycyjność bryły klasztoru. Klasztor benedyktyński połączony jest z kościołem świętego Piotra i Pawła – eklektyczna budowla – małeromańskie okienka i 3 nawy; dwie wieże w fasadzie (charakterystyczne da gotyku); gotyckie okna w prezbiterium ze skromnym witrażem w środku czy drewniane stelle (zasiadali w nich mnisi podczas mszy); W prezbiterium kościoła znajduje się marmurowy ołtarz wykonany w duchu rokoko :). W nawie główniej(barokowy wystrój) znajduje się potężna, piękna ambona- zdobią ją dynamiczne rzeźby – wręcz ociekające złotem … Miałam również przyjemność uczestniczyć w zajęciach z nauki pisania średniowieczną czcionką w Skryptorium – miejscu gdzie kiedyś skrybi 💪 cierpliwie i misternie przepisywali,pisali i ilustrowali średniowieczne księgi :D. Następnym przystankiem naszej wyprawy było Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na Kazimierzu. Wpierw uderzyliśmy na wystawę : Wkoło koło ( jakoś tak 😂 ), następnie na wystawę: P jak Paradoks. Opowieść o fiacie 125p. – must be dla fanów motoryzacji 😎, a na koniec przesiąknięci wiedzą i wrażeniami udaliśmy się na wystawę o drukarstwie krakowskim. (Wrzucam kilka moich zdjęć z tej wyprawy – więcej możecie zobaczyć na facebook’u GOKiB Krasne :D ;) )

ZDJĘCIA: Więcej + filmy na naszym FACEBOOK

Kurs szydełkowania dla początkujących – 21.10.2017 16:00

Ogłoszenie

GMINNY OŚRODEK KULTURY I BIBLIOTEKA W KRASNEM zaprasza wszystkich chętnych na kurs szydełkowania dla początkujących. Oferujemy materiały i przybory do nauki, miłą atmosferę i serwis kawowy.
Będziemy poznawać podstawowe sploty szydełkowe, łączyć je ze sobą, poznawać nowoczesne możliwości wykorzystania umiejętności szydełkowania. Termin warsztatów : 21.X.2017r., od godz. 16:00 Wiek uczestników : min 10 lat Cena : 10 zł

Zapisy pod nr tel. 17 85 55 208 Oferta warsztatów skierowana jest do osób początkujących w dziedzinie szydełkowania. Zajęcia prowadzi instruktor Lidia Hajduk.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin warsztatów szydełkowych

karta_zgloszenia_warsztaty

30.09. wycieczka podopiecznych Świetlic Prof.-Wych., z Malawy, Strażowa i Palikówki do Bochni

30. 09 wycieczka podopiecznych Świetlic Prof.-Wych., z Malawy, Strażowa i Palikówki do Bochni.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni przeniosła nas do zamierzchłych czasów Bolesława Wstydliwego i Księżnej Kingi. Zwiedzanie kopalni soli to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska, unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze.
Zwiedzaliśmy również Muzeum Motyli Arthropoda mieszczące się nieopodal Kopalni Soli w Bochni. Uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej, gdzie dzieci odkryły różnorodność gatunkową świata motyli, zapoznały się z ciekawymi okazami, poznały ich zwyczaje, zdolności, zabezpieczenia przed drapieżnikami oraz sposoby przetrwania poszczególnych gatunków na różnych kontynentach.

ZDJĘCIA:

Projekt „Komputer oknem na świat dla osób dorosłych z Podkarpacia”

       Realizowany jest, u nas, projekt: „Komputer oknem na świat dla osób dorosłych z Podkarpacia” to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest realizowany przez OPTeam S.A. w terminie od 01.05.2017 r. do 30.06.2018 r.
Projekt przeznaczony jest dla osób dorosłych z Podkarpacia zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniach komputerowych i uzyskaniem certyfikatu ECDL.

1 2 3