GOKiB Krasne > Articles by: isp

Kolędnicy-Wędrownicy – XIX edycja zaproszenie-regulamin-karta zgłoszeniowa!

INSTYTUCJE KULTURY, OŚWIATY,
ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Obrzęd kolędowania wywodzi się z czasów słowiańskich. Obchodzony był  w kulturach rolniczych i pasterskich, kiedy to grupy kolędników odwiedzały gospodarstwa  z życzeniami  pomyślności w Nowym Roku. Kolędnicy w zamian obdarowywani byli świątecznymi smakołykami i drobnymi datkami. Dziś tradycja ta jest podtrzymywana przez szkoły, domy kultury, regionalne zespoły, stanowiąc element polskiego folkloru. Tradycja odwiedzin i składania życzeń przy śpiewie kolęd i pastorałek jest wciąż żywa i kultywowana w wielu polskich rodzinach.

            Gminny Ośrodek Kultury  i Biblioteka w Krasnem zaprasza do udziału  w XIX edycji  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastycznej pt.: ”Kolędnicy Wędrownicy”- KRASNE 2018. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz podopiecznych ośrodków kultury  Województwa Podkarpackiego.

Dyrektor GOKiB
Ireneusz  Śpiewla

Poniżej Regulamin i karta zgłoszeniowa – instruktor odpowiedzialny za konkurs p. Irena Tuszyńska – kontakt: poczta@gokkrasne.pl

REGULAMIN i karta zgłoszeniowa Kolędnicy Wędrownicy

Zajęcia wokalne w Krasnem i w Malawie

   śpiew         Wszystkie dzieci w wieku szkolnym, chętne do nauki śpiewania Pani instruktor Liliana zaprasza na zajęcia wokalne,które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 14:30-16:00 w budynku „Crasnovii” (pierwsze piętro).

Spotkanie organizacyjne w Malawie w poniedziałek 5 listopada o godzinie 14:30 do 16:30
Zapraszamy serdecznie!!

20.10. Wiesz co jesz?! – czyli Konkurs Świetlicy Środowiskowej Krasne w CH AUCHAN

  1           Od kilku ładnych lat Świetlica Środowiskowa (dawniej Prof.Wych) w Krasnem przeprowadza jesienią Konkurs „Wiesz co jesz?!” – polega on na odgadywaniu bakalii z 5 podanych do próbowania. Orzechy, owoce, suszone, kandyzowane etc., kilkadziesiąt nawet rodzajów! W tym roku przeprowadziliśmy ten konkurs w https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanKrasne/… Centrum Handlowym Auchan Krasne, który ufundował nagrody! Trójkami graliśmy po 5 smaków. Najlepsza osoba wygrywała nagrodę główną – czajnik elektryczny! Mieliśmy 5 trójek i duuużo zabawy, ale i wiedzę przekazaliśmy na temat składników odżywczych w bakaliach zawartych!
Dziękuję Kacprowi i Patrykowi za ogromną pomoc!

W piątek następny, będziemy przeprowadzać warsztat o Grzybach! Zapraszamy od 13:00!

 

 

 

 

18-20.10. 2018 – 13 INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH 2018 Krosno Apropos

   IRK_7924           Od czwartku 18 października do soboty, w Krośnie odbywa się 13 INNY Festiwal Teatrów Młodzieżowych. Organizatorzy Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zakwalifikowali do Festiwalu 9 teatrów, m.in nasz Apropos! W piątek zaprezentowaliśmy „SENNIKI”! Opiekunem jest instruktor
p. Maciej Szukała.

 

 

 

 

Zdjęcia z próby przed występem:

Zdjęcia z występu: foto Śp. Irek

 

17.10.2018 Złote Gody w Gminie Krasne

    IRK_7647  Dziś to jest w środę 17 października, miała miejsce specjalna Uroczystość „Złote Gody” czyli obchody 50-lecia (pięćdziesięciolecia!) małżeństwa! Pan Wójt Gminy Krasne Wilhelm Woźniak, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, miał zaszczyt wręczać stosowne medale.
Jak podkreślili gratulujący Jubilatom, jest to Święto które obchodzi się zawsze razem! Ze szczerego serca gratulujemy małżeńskim parom i życzymy Samego Dobra i Dużo Zdrowia!!

 

ZDJĘCIA:

14.10.2018 Kropla drąży skałę – Oddaliśmy krew, w Malawie!

      IRK_7406       W niedzielę 14 października odbyła się impreza w ramach inicjatywy „Kropla drąży skałę”. Był to piknik dla Bezpieczeństwa, na terenie remizy OSP w Malawie, podczas którego można było oddać krew – 28 osób skorzystało czyli ponad 12 litrów krwi honorowo udało się nam zebrać, a 46 przystąpiło do rejestracji – Serdecznie Państwu dziękujemy!! Był symulator dachowania, Rzeszowski Batalion Obrony Terytorialnej, Pierwsza Pomoc – pokaz służb ratunkoych – patrz film!- i wiele innych atrakcji. A wszystko to dzięki Klubowi Inicjatyw Lokalnych czyli paniom Georginii Giedlarowiec, Lidii Hajduk i Agnieszce Mucha, które otrzymały w ramach FIO dofinansowanie na szereg działań, w których właśnie dzisiejsza się odbyła!

My jako Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zajmowaliśmy się dziećmi podczas gdy rodzice oddawali krew. Był Smok Maciuś, kolorowanki. Rozstrzygnęliśmy konkursy – m.in.Facebookowy – a Pani Małgorzata rozwiązywała rodzinną, bajkową krzyżówkę!

 
O inicjatywie w TVP RZESZÓW

ZDJĘCIA Śp. Irek :

Malawskim szlakiem czyli dzikość przyrody na wyciągnięcie ręki!

      IRK_6845           Wiadomo, że widzimy się w niedzielę na oddawaniu KRWI w Malawie, a Świetlica Środowiskowa w Krasnem poleca Malawskie ścieżki spacerowe! Od Chmielnika przez Magdalenkę i z powrotem! Czy to Biegając, czy rowerami można przejechać, przejść w spokojnym spacerze w około 4 godzin!
Sobota spacer – wypoczynek – dotlenienie – a w niedzielę Oddajemy KREW pod Remizą OSP!

 

 

 

Zdjęcia: