GOKiB Krasne > Articles by: isp

Warsztaty w ramach projektu Bezpieczna droga do szkoły!

  1 razem bezpieczniej logo   Dziś tj. 06 listopada, rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne w ramach projektu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie Zespołu Szkół w miejscowości Krasne”. Razem Bezpieczniej.
Pani instruktor Irena Tuszyńska, wtajemniczała w arkana projektowania Naszego Odblasku, a ja opowiadałem, dlaczego bardzo ważne jest, żeby Było Nas Widać w drodze do i ze szkoły!
Warsztaty prowadzone są w klasach I-III ZSP Krasne.

Jutro też Was odwiedzimy  A prace wykonane i dostarczone do nas, wezmą udział w konkursie!

 

 

 

 

 

Foto. Śp. Irek

Kolędnicy-Wędrownicy – XIX edycja zaproszenie-regulamin-karta zgłoszeniowa!

Kolędnicy 1
INSTYTUCJE KULTURY, OŚWIATY,

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
Z WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Obrzęd kolędowania wywodzi się z czasów słowiańskich. Obchodzony był  w kulturach rolniczych i pasterskich, kiedy to grupy kolędników odwiedzały gospodarstwa  z życzeniami  pomyślności w Nowym Roku. Kolędnicy w zamian obdarowywani byli świątecznymi smakołykami i drobnymi datkami. Dziś tradycja ta jest podtrzymywana przez szkoły, domy kultury, regionalne zespoły, stanowiąc element polskiego folkloru. Tradycja odwiedzin i składania życzeń przy śpiewie kolęd i pastorałek jest wciąż żywa i kultywowana w wielu polskich rodzinach.

            Gminny Ośrodek Kultury  i Biblioteka w Krasnem zaprasza do udziału  w XIX edycji  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Plastycznej pt.: ”Kolędnicy Wędrownicy”- KRASNE 2018. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz podopiecznych ośrodków kultury  Województwa Podkarpackiego.

Dyrektor GOKiB
Ireneusz  Śpiewla

Poniżej Regulamin i karta zgłoszeniowa – instruktor odpowiedzialny za konkurs p. Irena Tuszyńska – kontakt: poczta@gokkrasne.pl

REGULAMIN i karta zgłoszeniowa Kolędnicy Wędrownicy

Zajęcia październikowe, w Placówce w Palikówce.

  IMG_20181031_130626             W Palikówce pod czujnym okiem pani instruktor Ireny powstają misterne prace. Od motyli, nietoperzy i kwiatów z odzyskiwanych materiałów (butelki plastikowe!) po szkice ołówkiem i malarstwo pastelowe! Zajęcia jeszcze są codziennie, dopóki nie wrócimy do naszej głównej siedziby w Krasnem. Później p. Irena będzie raz w tygodniu w Palikówce!

Dzień Dobry, Polsko!!

11.11.2018   Witaj Polsko w dniu 100- lecia odzyskania niepodległości!! Boże Nam błogosław!
Szanujmy przeszłość i dbajmy o nią. Myślmy o przyszłości odpowiedzialnie. Cieszmy się i radujmy Wolnością!!

Dawaj przykład a nie wykład czyli Świetlica zdobywa Doświadczenie!

IRK_8651        W sobotę Świetlica Środowiskowa w Krasnem udała się zdobywać doświadczenie! A, żeby nie iść w ciemno, odwiedziliśmy imprezę naukową, Spinday, na Uniwersytecie Rzeszowskim! Dawaj przykład a nie wykład – to przyświeca nam od dawna! To też rozproszyliśmy się po wielu stanowiskach naukowych, i dawajże lać, palić, zanurzać, tworzyć – hitem robaczek, którego sposób wykonania jest na zdjęciu – i bać się! Bać się? Ba, jeśli jedziecie z ogromną prędkością w wózku górniczym a wokół spadają skały to co?? No właśnie! Klaudii pisk było słychać w całym budynku Ale to tylko wirtualna zabawa z nowymi technologiami – będą filmy Było bardzo twórczo, młodzi naukowcy z pasją prezentowali swoje umiejętności i pomimo głośnej atmosfery udało nam się wiele zrozumieć!

P.S. Myjmy porządnie zęby bo widzieliśmy Próchnicę!! (na zdjęciu na jajkach!)

 

Foto. Śp. Irek

„(Nie)zwykła opowieść o Polsce” w Strażowie czyli Aktywni Lokalnie!

 IRK_8448   7 listopada br. w placówce Gminnego Ośrodka Kultury w Strażowie dzieci, młodzież i dorośli w ramach inicjatywy „(Nie)zwykła opowieść o Polsce” brali udział w warsztatach historycznych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Zadaniem uczestników było wykonanie pudełka, w którym będzie zamknięta opowieść na zadany temat. Z przygotowanych zdjęć i materiałów plastycznych powstały pudełka z opowieścią m.in. o rodzinie, domu, modzie, wojsku, czy motoryzacji z czasów odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Oprócz wiedzy historycznej przydały się umiejętności plastyczne, manualne, pracy w grupie, a przede wszystkim kreatywność uczestników. Dzięki temu wykonane pudełka są wyjątkowe i niepowtarzalne. Następna część warsztatów już w najbliższą środę 14 listopada, zaś finał inicjatywy, na który zapraszam wszystkich ciekawych efektów i pudełkowych opowieści – 28 listopada.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Aktywni lokalne”. Partnerami w inicjatywie są: Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem, Zespół Szkół w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Strażowianie”, Ochotnicza Straż Pożarna w Strażowie.

Projekt „Aktywni lokalnie” realizowany jest przez Fundację rozwoju „Dobre Życie” i jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Gminy Krasne, Gminy Miejskiej Lubaczów, Gminy Strzyżów, Gminy Wiśniowa.

Tekst: Lidia Hajduk
Zdjęcia: Lidia Hajduk

02.11. Zaduszki

01.11. dyr Justyna P-K     Dziś Święto Wszystkich Zmarłych.
Odwiedzamy Naszą Panią Dyrektor i w modlitwie Jej duszę polecamy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie! A światłość wiekuista niechaj Jej świeci, na wieki wieków.

27.10. 22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

     IRK_8244          Ostatnia sobota października czyli jesteśmy na Targach Książki w Krakowie! 22 już Międzynarodowych Targach Książki! My jeździmy od 2002 roku, o ile dobrze pamiętam : Tradycja jest! W tą sobotę było http://www.ksiazka.krakow.pl/…/aktua…/sobota-z-autorami.html
można spotkać wielu uznanych autorów, pograć w gry, posłuchać gości specjalnych -co roku inny kraj – ze Szwecji.  Udało nam się zdobyć dedykacje dla Biblioteki Publicznej w Krasnem!
Dziś jeszcze można do Kraków Expo pojechać i od 10:00 spotkać się z książkami i ich autorami! Serdecznie polecamy i namawiamy!! Tłumy są, ale w tym roku jakoś przestrzeni więcej, lepsza organizacja parkingu i pogoda dobra, dojazd od nas prosty, także nic nie pozostaje jak jechać na Targi Książki!!

 

 

ZDJĘCIA: Więcej na FACEBOOK