GOKiB Krasne > Articles by: isp

10.06-15.06. – Odbiór Kart na Półkolonie – Informacja dla Rodziców ZAPISANYCH dzieci!

ważna informacja dla rodziców!   Od poniedziałku 10.06. od 9:00 do 16:30 oraz przez cały tydzień od 9:00 do 18:00 do piątku 15.06. trzeba odebrać z naszego Sekretariatu –  Karty Zgłoszeniowe zapisanych dzieci na Półkolonie. Jest tam też numer konta na które trzeba wpłacić pieniądze. Z uwagi na listę rezerwową prosimy o  wpłatę pieniędzy do 18.06.2019 r.  

Zapraszamy na półkolonie do GOKiB w Krasnem:
 
2 tydzien 3 tydzien 4 tydzien  1 tydzien  I Tydzień 01.07.-05.07.2019 r. – Tydzień z etnografią (Miejsc Brak! Lista rezerwowa!!)
II Tydzień 08.07.- 12.07.2019 r. – Tydzień z językiem angielskim (Miejsc Brak! Lista rezerwowa!!)
III Tydzień 15.07. – 19.07.2019 r. – Tydzień z artystami (Miejsc Brak! Lista rezerwowa!!)
IV Tydzień 22.07. – 26.07.2019 r. – Tydzień z ogrodnictwem (Miejsc Brak! Lista rezerwowa!!)
 
Cena jednego turnusu tygodniowego wynosi 200 zł, w tym jeden posiłek w ciągu dnia, zajęcia związane tematycznie z danym tygodniem, wycieczki, zabawy, turnieje sportowe i moc innych atrakcji!
Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 8.30 do 16.00.
Wiek uczestników od 7 do 12 roku życia.
Zapisy i wszystkie informacje pod numerem telefonu 17 23 00 347, lub osobiście w sekretariacie GOKiB w Krasnem.
Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona!

18.06. Sukces Joanny Dudek w Rakszawie!

IRK_1058   Sukces tuż przed wakacjami!  W XIII Konkursie Piosenki „Do Re Mi” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie podopieczna pracowni muzyki pani instruktor Liliany Sendery – Joanna Dudek zajęła II miejsce! Tym bardziej, że nie przyznano III miejsca li tylko I II i wyróżnienia.
Gratulujemy!
Wystąpiła też Katarzyna Majkowska, w mocno obsadzonej swojej kategorii.

 

 

14.06. Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki w Dynowie

    IRK_1011    W piątek 14 czerwca uczestniczyliśmy w święcie 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie

           Miejska  Biblioteka Publiczna w Dynowie to prężnie działający ośrodek życia kulturalnego. Jest organizatorem wielu  wydarzeń artystycznych; spotkań  autorskich, konferencji, wystaw, odczytów, realizuje wiele projektów. I pomyśleć, że minęło już 70 lat! Świat się zmienił, tempo życia wzrasta, czytelnictwo się cyfryzuje, czas się kurczy, ale żadna technika nie zastąpi żywego kontaktu z pachnącą emocjami lekturą.

Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu 70-letniej, owocnej działalności Biblioteki. Życzę dalszego rozwoju oraz satysfakcji płynącej z pracy na rzecz popularyzowania wartości dorobku intelektualnego ludzkości

Dyrektor GOKiB w Krasnem

IRK_1012 IRK_1013 IRK_1016 IRK_1017

08.06. Wspólne Szydełkowanie w Markowej!

    Markowa   TVP Rzeszów:   Jak twierdzą pasjonaci, robótki ręczne nie tylko uspokajają, ale też poprawia humor
i uczą twórczego myślenia. Dziś w Światowym Dniu Dziergania w miejscach publicznych, przekonywały o tym uczestniczki wspólnego szydełkowania i robienia na drutach zorganizowanego w Markowej.

Materiał z Aktualności Telewizji Rzeszów:
https://rzeszow.tvp.pl/43002609/wspolne-szydelkowanie-w-markowej

ZDJĘCIA: foto Lidia Hajduk

Kordonek, bawełniane nici i kolorowa włoczka. Do tego szydełka lub druty – jak kto woli. Zwykle w domowym zaciszu, dziś w dużej grupie. Jedno jest pewne – tak przynajmniej przekonują miłośniczki dziergania – skupienie się na rzędach słupków i półsłupków albo jak kto woli prawych i lewych oczek działa terapeutycznie. Do tego każda wydziergana rzecz jest jedyna w swoim rodzaju.

Markowa podziękowanie

Dziś w radości tworzenia pomagały kapele z Malawy i Markowej. Przy ich muzyce powstały kolejne serwetki, szale i swetry. Wygląda na to, że to nie ostatnie dzierganie w publicznym miejscu. Kolejne ma szanse na jeszcze większe grono uczestniczek i widzów. Imprezę zorganizowały wspólnie Gminne Ośrodki Kultury w Markowej i Krasnem. Markowa 2

Źródło:
Aktualności TVP Rzeszów

Foto (2)- Barbara Lew

Praca miesiąca Czerwca

Dominika Rys Praca CzerwcaW naszym holu można oglądać Pracę Miesiąca. W czerwcu jest to efekt działalności pracowni plastycznej p.instruktor Ireny Tuszyńskiej.
Autorką jest Dominika Ryś – tytuł:  „Strój rzeszowski”. Inspirowane zajęciami w ramach projektu „Etnografia wczoraj i dziś”